SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 704

Defending Your Life

Dearborn, Michigan

Muže pronásleduje auto, ale na poslední chvíli se mu podaří uskočit do uličky. Na chvíli se zastaví, ale když se kolem sebe rozhlédne, uvidí, že se na něj rozjíždí další auto. I před ním se mu podaří utéct. Dostane se až do svého bytu. Když za sebou zavře dveře, všimne si, že mu jde od úst pára. Uslyší zvuk motoru, a když se ohlédne, najede na něj auto a rozdrtí ho o stěnu.Dalšího dne se bráchové k tomuto případu dostanou opět v převleku za agenty. Dean Sammymu řekne, že je pěkné, že na chvíli dělají pro ně normální práci. Navíc, pokud by Bobby objevil o Leviathanech nějaké další informace, ihned jim dá vědět. Během hovoru Sam Deanovi poděkuje za to, že nechal záležitost s Amy být.

Na místě činu jim vyšetřující oznámí, že obětí byl muž jménem Matthew Hammond. Příčina smrti je taková, že byl něčím rozdrcen. Pokud by nebyly v 10tém patře, tak by řekl, že to bylo auto.

Sam vytáhne EMF, které začne okamžitě hlásit stopy nadpřirozena. Na místě také nalezou podivný prach. Dean najde žeton, který na sobě má nápis Anonymní Alkoholici. Sam objeví pravidelné záznamy ohledně platby v podniku Jane´s . Nakonec se dohodnou, že Sam zajde na sezení AA a Dean půjde zjistit, co je zač místo Jane.
Sam od členky klubu zjišťuje, že Matt byl milý muž, ale něco ho trápilo. Kvůli tomu chtěl opět začít pít. Naposled jí volal z hospody U Neala. Řekl jí, že nemá daleko od toho, aby se opět napil a proto se za ním spěchala, aby mu to vymluvila.

Dean zjistí, že podnik Jane´s je květinářství. Od prodavačky se dozví, že pár dní před smrtí u ní byl, aby zaplatil na 3 roky dopředu za dovážku květin k slečně Elizabeth Duren. Dean se jí zeptá, jestli mu může dát adresu, protože by jí rád navštívil.

Večer bráchové na místním hřbitově objeví hrobku Elizabeth. Zjistí, že zemřela v deseti letech.


V hotelu vypátrají, že dívka byla zabita, když soused couval z příjezdové cesty. Nikdo nebyl obviněn a policie případ uzavřela jako nehodu. Matthew byl právě ten, kdo byl za její smrt zodpovědný. Sam se s Deanem nakonec vydají na hřbitov spálit kosti dívka, aby už nemohla na nikoho útočit.

Muž se snaží utéct před psem. Na poslední chvíli vběhne do restaurace a zamkne za sebou dveře. Vyděšeně na lidi začne křičet, aby psa od něho drželi dál. Poté vběhne na záchodky. Lidé se ale po sobě nevěřícně dívají, protože psa, kterého muž viděl, nikdo další nevidí.

Na záchodcích muž telefonuje na 911. Když se podívá do zrcadla, uvidí za sebou psa. Ten na něho skočí a roztrhá ho.Bráchové se vracejí zpět do hotelu. Sammy Deanovi předčítá z novin článek o tom, jak byl jeden z místních obyvatel roztrhán na kusy při útoku divokého zvířete. Muž se psy již v minulosti pracoval. Před 5ti lety byl zatčen za pořádání psích zápasů. Poté, co ho chytili, musel dělat dobrovolníka v útulku. Přestože mu podmínka přestala platit, muž v útulku dál pracoval.

Jakmile se Sam vrátí od patologa, řekne Deanovi, že opět našel červenou hlínu, tentokrát za nehty a na botách oběti. Nakonec zjistí, že červená hlína se nachází v okolí na jednom místě – na jablečné farmě.

Po cestě se Dean se Samem o farmě baví a málem kvůli tomu přejede muže, který jim vběhne do silnice a snaží se zastavit jejich auto. Muž vypadá, jako by před něčím utíkal. Bráchové ho nakonec vezmou a odvezou ho na bezpečnější místo.
V motelu se od muže - Warrena dozví, že mu nikdo nemůže pomoct. Řekne jim, že byl právě postavený před soud a odsouzen k smrti. Je to kvůli tomu, že zavraždil pár, kteří vlastnili obchod s alkoholem. Stalo se to v roce 1981. Právě se dostal z vězení, kde si odseděl 30 let. Jediné, co si pamatuje, je, že seděl v baru, poté ho někdo popadl a najednou se objevil v soudní síni. Sam se také dozví, že podnik, ze kterého ho unesli, se jmenuje U Neala. Je to stejný podnik, kde byl i Matthew před tím, než byl zavražděn.Warren jim ještě poví, že kolem soudce byly podivné symboly. Sam ho tedy poprosí, aby jim některé nakreslil.

Dean se se Samem pohádá na ulici, protože Deanovi dělá problém nebýt v tomto případě na straně duchů. Sam se ho snaží přesvědčit, že to není jejich práce, aby soudili lidi za to, co v minulosti udělali. Nakonec se domluví tak, že Sam půjde prověřit stodolu a Dean se podívá do baru.Sam se vrátí zpět do pokoje k Warrenovi. Chce po něm, aby s ním jel k farmě, od které utíkal. Ten je ale zásadně proti, protože jsou tam ti, které zabil. Sammy se ho snaží přesvědčit, že s ním bude ve větším bezpečí než bez něho. Warren i přesto odmítne jet.

Nakonec to vyřeší tak, že kolem křesla, na kterém Warren sedí, utvoří Sam solný kruh. Poté zavolá Bobbymu a pošle mu symboly, které muž nakreslil na prověření a odejde.


Dean se v hospodě zapovídá s barmankou. Chce z ní vytáhnout nějaké informace, ale žena mu hned řekne, že nic neví, protože celý týden byla pryč. Po chvilce povídání se Deanovi představí jako Mia. Chce vědět, co ho trápí. Při rozhovoru je poslouchá muž, který do Deana při příchodu do podniku vrazil.Sam přijede na farmu, kde podle Warrena byl vykonán jeho soud. Ve stodole nic nenajde, pouze si všimne, že je podlaha tvořená udusanou červenou hlínou. Dostane od Bobbyho zprávu, že symboly, které mu poslal, jsou definitivně egyptské – jsou z Knihy mrtvých. Představují boha Osirise. Je soudce, porota i kat v jedné osobě. Podle pověsti vidí přímo do lidského srdce. Jeho prací je, že váží lidskou vinu. Pokud je těžší než peříčko, má daný člověk velký problém. Vypadá to, že se na konkrétním místě jen tak objeví, odsoudí pár lidí a pak opět zmizí. Bobby mu poté řekne, že musí s Deanem okamžitě vypadnout z města. Protože Osiris jde po lidech, co se cítí provinile.Dean čeká před podnikem na Miu, ale ve chvíli, kdy mu zazvoní mobil, ho někdo popadne zezadu a unese ho.

Sam se bratrovi snaží už potřetí dovolat, ale stále se mu to nedaří. Jakmile dokončí telefonát do hlasové schránky, mobil mu začne vyzvánět. Na druhém konci ale není Dean, ale Mia, která Samovi řekne, že mobil našla na zemi. Zeptá se, jestli je toto Deanův mobil, protože se s ním měla potkat, ale Sam se jí zeptá pouze na to, kde je a aby na něj počkala.

Warren se stále dívá na TV, kterou mu Sam pustil. Najednou vypadne obraz a všechna světla okolo začnou blikat. Od úst se mu začne tvořit pára. Protože je Warren k smrti vyděšený, odkopne nohou část soli a vyběhne z pokoje. Chce vyběhnout ven z hotelu, ale na schodišti se střetne s manželským párem, který zabil.Sam se potká s před barem s Miou, která mu ukáže místo, kde našla mobil. Na zemi je opět malá hromádka červené půdy.

Dean sedí spoutaný řetězy, ale náhle se před ním objeví na zlatém trůně Osiris. Chvíli mluví, ale pak se Osiris nahlas zeptá, jestli se Sam hodlá krčit v zadu celou dobu. Dean se ohlédne a opravdu se ve dveřích objeví Sammy. Ten Deanovi řekne, že muž je Osiris, egyptský bůh. Osiris poté Samovi řekne, aby odešel. Ten mu ale odpoví, že je to on, kdo by měl sedět na lavici obžalovaných. On mu na to odvětí, že o tom rozhoduje on sám. Sam se ale nenechá odbýt a řekne, že Dean má právo na obhájce. Nakonec dá Osiris Samovi právo Deana obhajovat.


Jako prvního svědka proti Deanovi předvolá Osiris Joann Beth Harvelle. Bráchové ji okamžitě poznají – je to jejich kamarádka Jo. Osiris se Jo zeptá, jestli Dean může za to, že díky němu začala pracovat na případech, kterými se zabývají lovci. Poté předá Jo Samovi.


Sam se jí začne ptát na otce a Jo mu odpoví, že to, co dělala, nemělo s Deanem žádnou spojitost. Začala by lovit, i kdyby bratry nepotkala. Když pak chce Deanovi něco říct, Osiris jen mávne rukou a Jo zmizí.

Dalším svědkem je Sam. Způsob, jakým se Osiris ptá a to, že Sam musí odpovídat po pravdě, způsobí to, že se Dean opět začne jevit ve špatném světle. Sam také řekne, že Dean není zodpovědný za to, že se musel vrátit do „starých kolejí“ a musel opět začít lovit. Sam se od Osirise dozví, že on není ten, kdo soudí. On jen poslouchá a váží jen tu vinu, kterou daná osoba cítí. Pokud tedy Dean věří, že je nevinný, tak se mu nic nemůže stát.


Sam poté řekne, že bych chtěl předvolat Deana na lavici svědků. Dobře mířenými otázkami Sam dosáhne toho, že Dean nemohl tušit, co se stane poté, co ho požádá o pomoc při řešení jednoho z jejich případů.

Osiris se poté Deana zeptá, jestli chce předvolat posledního svědka. Dean si uvědomí, že to bude Amy, kterou i přesto, že ho o to Sammy žádal, nenechal jít a zabil ji. Dean si uvědomuje, co by to znamenalo, kdyby byla Amy předvolaná. Nechá proto Osirise, aby vynesl soud. Ten řekne, že ho shledává vinným a odsuzuje ho k smrti.

Bráchové přijedou k motelu ve chvíli, kdy je všude kolem policie a muži zrovna vynášejí tělo. Když vtrhnou do pokoje, objeví, že kruh ze soli byl přerušen.

Jak Sam, tak Dean se snaží přijít na to, jak zvrátit Deanovo odsouzení na smrt. Naštěstí jim zavolá Bobby a řekne jim, že pokud se jim podaří Osirise bodnout beraním rohem, uspí ho to na několik staletí.

Sam objeví, že by roh mohl získat v místní synagoze. Protože nemají moc času, řekne Deanovi, aby mu dal klíče. Ten už je pomalu se svým osudem smířený. Řekne Sammymu, že pro něj Osiris určitě pošle Jo.

Poté, co kolem sebe rozsype sůl, řekne Dean nahlas, že už může vylézt. Za ním se okamžitě objeví Jo.


Sam je mezitím přistižen, jak chce ukradnout roh. Nakonec se mu ho ale přeci jen podaří získat.

Jo Deana ujišťuje, že měla nádherný život a že za to, co se jí stalo, nenese naprosto žádnou odpovědnost. Také mu řekne, že v sobě nosí hodně svinstva, za které nemůže a neměl by si s tím dělat hlavu. Poté Deanovi řekne, že už je načase. Přejde ke sporáku a začne pouštět plyn. Stejným způsobem zahynula před lety Jo se svojí matkou – Dean se Samem tehdy nechali explodovat obchod. Jo rozbije okno a vítr odfoukne část kruhu, takže Dean se nemá jak bránit. Jo se opět omluví za to, co dělá, protože jí Osiris nutí to udělat.


Mezitím si Osiris vyhlédl v baru další oběť a sleduje ji až k jejímu autu.

Na poslední chvíli Sam probodne Osirise a Jo, která se chystala škrtnout zapalovačem, pohladí Deana po tváři a zmizí.
Dalšího dne se Sam Deana ptá, jestli Jo vypadala, že by nějak trpěla. Dean mu řekne, že vypadala normálně, možná dokonce trochu šťastnější. Sam chce dále vědět, koho tím Osiris myslel, když se chystal předvolat posledního svědka. Brácha mu odpoví, že nemá tušení, mohl to být kdokoliv, kdo je mrtvý. Dean se pak Sammyho zeptá, jak to, že Osiris přeskočil jeho. Ten mu odpoví, že je to tím, že necítí vinu. Dean tomu nechce věřit, ale Sam mu to vysvětlí – v životě udělal hodně špatných věcí a taky se hodně dlouho cítil špatně právě kvůli tomu, co udělal, ale také za to zaplatil – byl v Pekle. Konečně má pocit, že minulost je minulostí a tak se může hnout v životě dál. Dokonce se začíná cítit dobře.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E13):
Příští epizoda
Partneři 4news.cz