SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 705

Shut Up, Dr. Phil

Žena si v kosmetickém salonu nechává upravit vlasy. Kadeřník ji posadí na křeslo a kolem na hlavu jí stáhne fén. Poté, co odejde, začne žena cítit, jak se teplota přístroje zvyšuje. Pokusí se sundat si přístroj z hlavy, ale kvůli tomu, že je rozpálený, se jí to nepodaří. Navíc není schopna se vysoukat z křesla ven. Když po chvíli přijde její kadeřník, najde jí doslova „upečenou“.
Deanovi se zdá noční můra o Cassovi, Samovi a Amy. Poté, co ve snu opět Amy zabije, se s trhnutím probudí.
Zatímco Sammy přichází z ranní rozcvičky, Dean najde na internetu zprávu o podivném úmrtí v salonu krásy. V městě Prosperity v Indianě se odehrálo již druhé podivné úmrtí – první obětí byla žena v salonu a druhou byl muž, který se uvařil ve vaně. Sam nakonec řekne, že to stojí za to, aby to prověřili. Před odchodem do koupelny se ale Deana zeptá, co se s ním děje. Ten mu odsekne, protože tuhle konverzaci už měli. Sam mu na to odpoví, že k tomu, aby nějaký rozhovor proběhl, by bylo zapotřebí, aby mluvili obě strany – ne jen on. Zatímco Sam se může cítit jako nový člověk, Dean je na tom pořád stejně.Leviatan telefonuje se svým nařízeným a omlouvá se, že věc s Winchesterovými trvá až moc dlouho. Na určené místo dorazí za den a půl.


Prosperity, Indiana

Sam mluví se sestrou Wendy, ženy, která zemřela v kadeřnictví. Vyptává se jí, jestli náhodou neměla nějaké nepřátele, někoho, kdo by jí chtěl ublížit. Žena mu odpoví, že ve městě Wendy každý miloval. Sammy se jí poté vyptává na další oběť – Carla Dunlapa. Chce vědět, jestli se ti dva znali. Žena ale odpoví, že o něm nikdy neslyšela.

Dean se v salonu vyptává kadeřníka, jestli za Wendy náhodou někdo nešel, když zrovna absolvovala proceduru. Muž mu řekne, že to není možné, protože byl pryč jen chvilku. Dean poté při zběžném prohledání místnosti najde podivnou minci.


Později zavolá Samovi o tom, co v podniku našel. Oba se domnívají, že by mohlo jít o dílo čarodějnic.

Muž si na staveništi odběhne na WC. Náhle se ale spustí přístroj na korbě auta. Poté se pistole střílející hřebíky vznese do vzduchu a přiletí ke kabince. Jakmile muž otevře dveře, pistole začne sama od sebe střílet. Muže pak doslova přibije k zadní stěně.

Jakmile na místo přijede policie, Dean se začne vyptávat hlavního vyšetřovatele na informace, které zjistili. Oběť se jmenovala Dewey Stevens – vlastník firmy Dewey Stevens Construction – největší stavař ve městě. Když Dean přijde k oběti a odkryje plachtu, uvidí, že muž má prostřelené obě oči. Poté, co policista odejde, si Dean všimne, že u nohy oběti je další podivná mince.
Při dalším průzkumu Sam zjistí, že oběti přeci jen měli něco společného – všichni tři spolupracovali na projektu obchodního centra. Je tu ovšem ještě jeden člověk, který se podílel na společném projektu – developer Don Stark.

Sam dostane od Bobbyho zprávu, že nápis na mincích je v románské cyrilici, která se používala pouze od poloviny 15. do 19. století. Během rozhovoru před podobiznou Dona Starka před místní galerií začne Sam vrtat do Deana kvůli jeho pití. Dean si ale náhle všimne, že květiny, které jsou vysázené kolem bysty, jsou mrtvé. To stejné viděl kolem lavičky, na které byla vyobrazena Wendy.

Bráchové naznačují Starkovi, že když byli zabiti předešlí účastníci na projektu, je možné, že on bude další na řadě. Během rozhovoru přijde do místnosti Starkova asistentka Jenny Klain. Podle krátkého rozhovoru, který má s Donem, bráchové poznají, že její pozice není pouze jako „asistentka“. Zatímco se Sam omluví a odejde na toaletu, aby ve skutečnosti mohl prohledat pokoje, Dean se snaží zjistit, jestli měl Don nějaké obchodní rivaly. Sam při prohledávání ložnice a šatníku nalezne krabici s podivnými symboly a další magické předměty.Během rozhovoru přijde řeč i na Donovu manželku Maggie – manželé zrovna procházejí těžším obdobím. Dean okamžitě odhadne, co se stalo – nachytala svého manžela, jak jí podvádí se svou asistentkou. Don nakonec potvrdí, že měl nedávnou jistou „záležitost“ s obchodní partnerkou, ale to bylo všechno. Když na to přišla jeho žena, potřebovala nějaký čas, aby si dala věci dohromady. Žena, s kterou manželku podváděl, byla Wendy. To vše se ale stalo dávno před tím, než začali pracovat na společném projektu.

Když bráchové vyjdou z domu, Sam Deanovi řekne, že v ložnici objevil plno pomůcek k černé magii. Navíc si při hovoru všimnou, že kolem Donova domu jsou všechny květiny mrtvé – stejně jako u jeho bysty a kolem lavičky s fotkou Wendy.

Dean se vkrade do domu, který si Maggie pronajala. Po domě najde různé krabice, až v šatníku najde oltář, na kterém jsou vystaveny fotky obětí pomalované krví. Mezitím ale k domu přijede Maggie a Sam, který hlídá, se pokusí Deana varovat. Nemůže se mu ale dovolat a tak musí Maggie zastavit sám. Jako agent si s ní chce promluvit, ale Maggie ho odbude s tím, že má velmi moc práce a bude mít na něj čas za půl hodiny. Sam se teda rozhodne, že zatlačí do jejího auta, čímž spustí alarm a tak Deana varuje. Nakonec se Deanovi podaří dostat se z domu bez toho, aby si toho Maggie všimla. Před bránou Sammymu řekne, že další obětí bude Jenny – Donova asistentka.

Maggie si všimne, že někdo vzal fotky Jenny. To ovšem nebyla jediná její fotka, kterou měla. Bodne se do prstu, nakreslí na snímek znak a pronese zaklínadlo.Jenny, která upekla muffiny do jedné z nich kousne. Po prvním soustu si všimne, že jí po ruce stéká krev. Uvidí, že uvnitř muffinu je malé tlukoucí srdce, ze kterého neustále vytéká krev. Začne se dusit a zvracet krev, ale v poslední chvíli k ní vtrhnou bratři. Samovi se podaří najít minci a zničí ji. To Jenny zachrání.

Žena poté začne panikařit. Sam jí řekne, že byla uhranutá a jediný způsob, jak se zachránit, je ujet hodně daleko. Řekne jí také, že by měla ukončit tu „věc“ s Donem Starkem. Jenny mu ale řekne, že vůbec netuší, o čem mluví. Když konečně pochopí, na co bráchové narážejí, tak jim řekne, že s ním neměla sexuální poměr.

Maggie se snaží doladit organizaci charitativní akce. Pomáhá jí přitom její nejlepší kamarádka. Dají se do řeči a žena Maggie řekne, že jí asi neměla říkat o Donovi a Wendy. Maggie jí ale přeruší a poví ji, že jí je vděčná, protože by nechtěla, aby z ní kdokoliv dělal blázna. Do místnosti přijde Don a zeptá se ženy, kde jí může najít. Trochu se se Sue chytnou, ale jejich rozhovor přeruší Maggie.
Jenomže ani oni se neshodnou. Don se před ní zmíní i o FBI, ale Maggie mu řekne, že to byli lovci, což Dona viditelně překvapí. Při odchodu řekne, že toho už bylo dost a musí okamžitě přestat. Když vyjde z budovy, podívá se na svou sochu. Najednou se ale socha začne třást a odštípne se jí obličej. To vidí i bratři, kteří zrovna přijeli. Během hovoru Dean ještě zavolá Bobbymu, který mu řekne, jak zničit tak mocnou čarodějku, jako je Maggie.Dean se chystá zakousnout do svého oblíbeného koláče, ale přesně ve chvíli, kdy si hodlá užít první sousto, se ve dveřích pokoje objeví Sam a hodí před Deana na stůl sáček kuřecích noh, které potřebují do jejich „receptu“. Deanovi se okamžitě udělá špatně, protože se od Sammyho dozví, že řezník měl rozbitou ledničku. Taky mu řekl, že to není jen v jeho obchodě, ale po celém městě praská potrubí a jsou velké problémy s elektrikou. Takže magie už neovlivňuje jen květiny, ale začíná se projevovat i takto.

Večer před slavnostním zahájením akce si Maggie chce připít se Sue, protože nebýt jí, tak by nikdy nedokázala tuto akci zorganizovat. Jenomže když Sue vyndá z pití párátko s olivou, uvidí, že je na něm nabodnutí i lidské oko. Ve chvíli, kdy pohár s výkřikem pustí se Don, který přijel s autem před budovu, kde se akce pořádá, začne usmívat. Maggie si náhle všimne, že všechny vystavené obrazy začnou doslova vytékat z rámů. Sue řekne, že za to může Don, protože jí chce ublížit. Když Sue Maggie řekne, že Don je kretén, vznese se ze stolu podnos a uřízne ženě hlavu. Don poté pořád s úsměvem na rtech odjede. Maggie bez mrknutí oko pouze prohlásí, že začala válka.


Sam s Deanem přijedou na akci, ale nedokážou pochopit, proč by Maggie vraždila někoho právě na své aukci. Musel to být někdo, kdo jí hodně nenáviděl. Oba pak pochopí, že to byl Don.

Nasednou zpět do auta a rozhodnou se, že budou hlídat dům Maggie, dokud nepřijede. Nevšimnou si ale, že je sleduje Leviathan.

Naštvaná Maggie vtrhne do pokoje, kde už na ni čeká její manžel. Jenže do místnosti vtrhnou i bráchové a pronesou zaklínadlo. To ovšem nefunguje, protože kuřecí pařáty, které do kouzla přidaly, nebyly chlazené a kvůli tomu kouzlo selže. Don jim poté řekne, že snad pochopí, že místnost už nebudou moct opustit živí. Zatímco Don s Maggie pronášejí zaklínadlo, Sam vymyslí, že jediná šance na jejich záchranu je, promluvit si s nimi. Bráchové se snaží manžele přesvědčit, že přestože si navzájem ublížili, určitě k sobě stále něco cítí. Každý z nich udělal v minulosti nějakou chybu, ale ani jeden nechce bez toho druhého žít. Manželé si navzájem řeknou, že by jeden druhého nedokázali zabít. Nakonec bratry propustí.


Když se bráchové vrátí do motelu, Dean řekne, že si potřebuje odpočinout, protože měl sakra dlouhý den. Za ním se ale objeví Leviathan a řekne, že ještě není konec. Dean do muže střelí, ale to ho vůbec nezpomalí. Když se Leviathan chystá oba bratry zabít, najednou se zastaví, jako by byl v nějaké křeči a omráčený se skácí k zemi. Ve dveřích se objeví Don. Když mu poděkují za záchranu života, Sam se ho zeptá, proč přišel. Don mu na to odpoví, že jim zachraňuje životy. Vytáhne jim z pod postele mince, protože se je tak Maggie snažila zabít.

Bráchové spoutají Leviathana řetězy a naloží ho do kufru. Poté zatelefonují Bobbymu, aby přichystal nějaké pěkné místo, kam ho budou moct dát. Před nasednutím do auta se Sammy Deana zeptá, jestli si všiml, jak Donovi s Maggie prospělo, když začali mluvit o svých problémech. Řekne mu, že ty jeho problémy samy od sebe nezmizí, pokud je bude dusit v sobě a nebude o nich mluvit. Dean na něho vyjede s tím, že vždycky bude mít problémy, které bude muset řešit. Na to mu Sam odpoví, že on je tady od toho, aby mu s nimi pomohl. Dean ale i přesto nechce nic říct. Jen to, že je v pohodě.

Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz