SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 706

Slash Fiction

Dean se Samem vejdou do banky. Zatímco Sammy zůstane u dveří, Dean se dá do řeči s ženou za přepážkou. Poprosí ji, aby mu vyměnila větší bankovku za drobné. Během hovoru dá Samovi znamení a ten uzamkne hlavní dveře. Dean poté vytáhne samopal a společně se Samem vystřílí několik nábojů do stropu. Vyděšené rukojmí pak naženou do malé místnosti se schránkami. Ujistí se, že je zabírají kamery a pak začnou do lidí střílet.
Bobby se snaží zjistit, kde má Leviathan - Chet slabinu. Jenže zatím na něho nic nezabírá. Když za ním bráchové přijdou do sklepa, řeknou mu, že si budou muset pospíšit, dokud ještě trvá kouzlo Dona, které na něj seslal. Jinak prý podle Deana bude jediný způsob, jak ho zastavit, hodit na něj auto, jako na toho minulého. Muž jim ale řekne, že muž – Edgar, na kterého auto shodili, je v pořádku.Dean se Cheta zeptá, kde o nich sehnali informace. Ten jim řekne, že zatímco byli všichni Leviathani uhnízdění v Castielovi, vše si o nich doslova stáhli. Bobby se ho pak zeptá, proč jim tohle všechno vykládá. Muž jim řekne, že je to kvůli tomu, že se jich nebojí. Nemůžou ho totiž zastavit. Nemůžou zastavit nikoho z jeho druhu. Jsou totiž nesmrtelní. Poté dodá, že on je jejich nejmenší starost. Řekne jim, že by se měli podívat na zprávy.


Trojice se z televize dozví, že někdo velice podobný bratrům vystřílel banku. Teď jsou bratři Winchesterové hledání v celé Kalifornii. Leviathnani převzali jejich podobu z vlasů, které našli v hotelovém pokoji. Přestože se je Bobby snaží zastavit, bráchové se chtějí vydat a najít svoje dvojníky. Bobby jim nakonec dá kontakt na muže jménem Frank Devereaux. Dluží mu službu od dob Port Huronu.

V noci bratři přijedou k benzínce. Zatímco Dean čerpá palivo, Sam zajde nakoupit věci. Jakmile se na něj prodavač podívá, přijde mu, že už ho někde viděl. Řekne Sammymu, že zboží, které chce, má v zadu. Když odejde, Sam se nakloní a uvidí, že muž měl pod pultem schovanou malou televizi, kde zrovna běžel záběr, jak jeho dvojník míří na lidi. Rychle vyjde za Deanem a ujedou pryč.

Na místo činu přijdou agenti FBI. Prohodí pár slov s policistou, pak ale jednomu z nich přijde zpráva, že Winchestery zrovna někdo viděl u benzínové stanice.


Ještě v noci bráchové přijedou k zdánlivě opuštěnému domu. Když jim nikdo neodpoví na zaklepání, rozhodnou se vejít dovnitř. Během prohlídky domu vejdou do místnosti, ve které se najednou rozsvítí světlo a z křesla na ně míří brokovnicí starší muž. Bratři se mu snaží vysvětlit, že ti, které viděl v televizi, nejsou oni. Poté Dean muži řekne, že je poslal Bobby Singer. Takhle informace muže rozčílí. Nakonec ale skloní zbraň a rozhodne se bráchům pomoci.Dean ho požádá, jestli by jim mohl pomoci v tom, aby nebyli všem na očích, ale aby je zároveň „udržel ve hře“, protože se ještě musí postarat o nějaké záležitosti. Frank jim řekne, že ze všeho nejdříve musí vymazat všechny jejich aliasy. Nesmí platit kreditními kartami, musí si čas od času vyměnit telefony, a pokud se jim to podaří, měli by se držet dál od 200 milionů kamer, které po celé zemi rozmístila vláda. Pak jim vytvoří nové identifikační průkazy.Bobby se mezitím snaží přijít na to, jak by mohl nějak výrazněji Leviathanům ublížit. Chet ho celou dobu hecuje, až se Bobby neudrží, vezme mačetu a usekne mu hlavu.


Frank bráchům vytvoří všechny potřebné doklady a na mapu jim navíc zanesl, kde jejich dvojníci útočili. Nevidí v tom však žádnou posloupnost. Také jim řekne, že doufá, že budou tak chytří a zbaví se svého auta. To se samozřejmě vůbec nelíbí Deanovi.

Večer se u Bobbyho objeví jeho známá Jody Mills. Má sebou jídlo a několik plechovek piva. Přišla, protože mu chtěla poděkovat za to, že jí zachránil od toho, aby jí doktor v nemocnici sežral. Bobby se netváří moc nadšeně, že za ním někdo přišel a toho si samozřejmě Jody všimne a vyčte mu to. Nakonec Bobbyho obměkčí a řekne mu, že mu něco uvaří a pokusí se dát dům trochu do pořádku.Když Bobby zajde do sklepa a rozsvítí, uvidí, že je Chet opět v jednou kuse. Vezme proto mačetu a zase mu usekne hlavu.


Dean má hodně špatnou náladu, protože musí řídit doslova rachotinu místo jeho zlatíčka. Sam mezitím studuje mapu, až přijde na to, že místa, kde se jejich „zlá dvojčata“ objevovala, nejsou náhodná. Uvědomí si, že se objevují přesně podle toho, když před 7mi lety začali lovit příšery. Oni chtějí, aby je našli. Uvědomí si, že další místo, kde s největší pravděpodobností zaútočí, bude St. Luis. Deana to potěší, protože si zajdou do místního bistra, které má pověst jako nejlepší podnik ve městě.

Bráchové si dávají v restauraci jídlo. Ani jednomu ale vůbec nechutná. Dean řekne, že ho nemůže vystát. Pořád mluví o hrdinství, nemá žádný vztah, myslí si, jak je vtipný. Sam mu na to odpoví, že on má uvnitř hlavy Satan-TV, nic jiného. Pak Deanovi řekne, že měl jednou bratra s tolika problémy, jako měl on. Vyřešil to tak, že ho snědl. Sam pak navrhne, že by si mohli vyměnit těla. Raději snese rádoby vtipálka, než schýzu. Dean chvíli zapřemýšlí, ale pak odmítne s tím, že se mu nelíbí jeho dlouhé vlasy.Pak se Dean obrátí na jednoho mladíka, kterému řekne, aby zapnul na mobilu nahrávání. Ten se na něj podívá s lehkým opovržením, ale když na něj Dean vytáhne zbraň a vyděšený mladík začne natáčet.

Deanovi se Samem, kteří jedou v autě, Bobby oznamuje, že Leviathany useknutí hlavy nezabije, ale docela je to zpomalí. Také jim řekne, že cesta do St. Luis je zbytečná, protože jejich dvojníci tam právě útočili. Sam pak řekne, že v tom případě pojedou do Ankeny v Iowě.

Dvojice agentů přijdou do bistra, které je naprosto zničené. Přijdou k sedícímu policistovi, který zdrceně sedí na lavici. Když se pozeptají, co se v restauraci odehrálo, tak jim podá mobil, na kterém přehraje záznam, jak dvojice střílí do lidí.
Bobby mezitím připojí k Chetovi elektriku. Nechtěně se ho ale dotkne kůží a tak Leviathan převezme jeho podobu. Tím také získá veškeré jeho vzpomínky.Pravý Sam a Dean jdou po ulici, když kolem nich projedou v Impale jejich dvojníci. Zavolají Bobbymu, protože doufají, že pro ně má nějakou další informaci, jak zničit Leviathani. Během hovoru je ale přeruší policejní siréna a před bratry zastaví policejní auto. Obklíčí je několik mužů a zatknou je. Dvojníci mezitím v klidu odjedou.


Bobby se snaží najít nějakou zmínku o monstrech v knihách, ale jeho „druhé já“ do něj neustále ryje. Ví, že Bobby je připraven kdykoliv zemřít. Na druhou stranu ale v hlouby duše věří, že vše dobře dopadne. Chet také ví, že Bobby má slabost pro Jody. Doufá, že až tohle všechno skončí, postaví si srub někde v lesích. Když se Bobby chystá Chetovi znovu useknout hlavu, prosákne něco ze stropu a potřísní to Chetovi ruku. Okamžitě se mu začne vypalovat rána. Je vidět, že ať je to cokoli, má to na Leviathany velmi velkou účinnost.Bobby přiběhne nahoru, aby zjistil, co se děje. Uvidí, jak mu Jody umývá podlahu. Ta se ihned začne omlouvat, že je všude mokro, ale Bobby se k ní doslova přižene a políbí ji. Pak se zeptá, co je v tom kýblu.


Dean se Samem se snaží policistům vysvětlit, že to nevraždí oni, ale jejich dvojníci. Před stanicí už ale čekají Leviathani. Poté, co převezmou podobu dvojice strážníků, začnou postupně likvidovat osoby na stanici.

Dean v cele prosí strážníka, aby ho nechal zavolat si. Policista o tom nejdříve nechce ani slyšet, ale pak přeci jen svolí. Dean tedy zavolá Bobbymu a oznámí mu, že je ve vězení. Popíše mu situaci – jsou se Samem za mřížemi a oni si pro ně jdou. Bobby mu řekne, že na účinkuje chemikálie – boritan sodný. Nalézá se v průmyslových čistidlech a mýdlech. Policista nakonec hovor přeruší, protože je naprosto znechucený, co slyšel – pálení, sekání hlav atd. Dean se mu snaží vysvětlit, že pokud s ním nebude spolupracovat, všichni tady zemřou. Když muž vejde zpět do služebny, uvidí, že jeden z jeho kolegů se krmí na druhém. Uvidí také, jak se oba muži promění na Sama a Deana. Policista se vrátí k Deanovi, který ihned pozná, že se něco děje. Muž ho pustí z cely a Dean mu nařídí, aby se choval co možná nejméně nápadně a přinesl ze skladu všechno, co má na sobě nápis borax.
K Sammymu, který je spoutaný a čeká na výslech, přijde druhý Dean. Pravý Dean se mezitím potká s druhým Samem. Dean proti němu nemá nejmenší šanci, ale v nestřeženém okamžiku na něj vylije policista saponátovou vodu a Dean mu usekne hlavu hasičskou sekerou.


Leviathan se snaží přesvědčit Sama, že ho Dean už odepsal – myslí si totiž, že je naprostý blázen. Prozradí mu také, že Dean zabil Amy. Když se ho Dean chystá sežrat, vtrhnou do místnosti pravý Dean s policistou a Leviathana zneškodní. Policista jim pak řekne, že FBI je již na cestě. Dean ho poprosí, jestli by je mohl krýt a lhát o tom, že jsou mrtví.


Později policista agentům vypráví, že oba bratry zastřelil. Když se zeptají, jestli mohou vidět jejich těla, muž jim řekne, že byly poslány na kremaci podle jejich přání. Druhý z agentů se rozčílí, protože tento postup je vysoce neprofesionální a cítí, že tu něco nehraje. Kolega ho ale uklidní a řekne mu, že když nejsou těla, nebudou muset vyřizovat žádné papírování.


Bobby sleduje v televizi zprávy o tom, jak bylo krvavé řádění bratrů Winchesterových zastaveno. Když vypne TV, otočí se k Jody a poděkuje ji, protože by to bez ní nezvládl. Pak jí dá krabici. Řekne jí, aby ji za žádnou cenu neotevírala, i kdyby začala mluvit. Poté ji ještě požádá o to, aby ji hodila do řeky. Rozloučí se s ní tak, že jí dá pusu na tvář.


Doktorka se baví se šerifem, že se mu tohle jednání vůbec nepodobá – lhaní FBI, spalování těl. Ať muži byli cokoli, v jejich těle nebyla krev. Jejich hovor přeruší jeden z agentů FBI. Policista mu řekne, že to může všechno vysvětlit. Muž mu ale odvětí, ať se neobtěžuje. Oba pak zabije. Poté, co mrtvoly uklidí, zavolá svému nadřízenému. Tomu oznámí, že těla našel Winchesterových dvojníků, ale bez hlav. Muži se nakonec domluví, že s nastalou situací nelze nic víc dělat a proto počkají, jak se vše bude vyvíjet dál.

Šéf Leviathanů – Dick Roman nastoupí do limuzíny. Než se ale začte do novin, objeví se vedle na sedačce Crowley. Řekne Dickovi, že oba mají velmi podobné, ne-li stejné zájmy a pokud by se spojili, mohlo by to oběma vynést spoustu výhod. Měli by se stát přáteli. Když se Dick zeptá proč, Crowley mu odpoví, že to byl on, kdo je přivedl na Zem. Byl to on, kdo našel způsob, jak otevřít dveře do Očistce. Dick ale jeho nabídku dost nevybíravě odmítne. Démoni jsou pro ně naprostá špína. Nikdy by se nesnížil k tomu, aby s nimi spolupracoval. Crowley poté zmizí.Sam je stále velmi naštvaný na Deana, protože mu neřekl, co provedl Amy. Když mu k tomu chce Dean něco říct, Sammy ho hned zastaví, protože nechce, aby mu znovu lhal. Nechce, aby na něj vůbec mluvil. Nemůže se na něj ani podívat. Proto si vezme z auta věci a Deanovi řekne, že by měl pokračovat bez něj. Dean mu pouze řekne, že se omlouvá.Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz