SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 707

The Mentalists

Manželský pár se pomocí média snaží spojit se strýcem ženy. Muž médiu viditelně nevěří. Žena se proto zeptá, jestli je duch v jejich blízkosti, ať 2krát zaklepe pro ano. Po chvilce se ozvou dvě rány. Žena se dále zeptá na rodinného mazlíčka, kterého strýc miloval. Muž je ale velmi netrpělivý a chce se dozvědět informace o dokumentech. Žena/médium je proto vybídne, aby všichni položili ruce na tabulku ouija. Těsně předtím, než tak udělají, začnou v celé místnosti poblikávat lampy. Žena poté řekne, že se duchovi nejspíše nelíbila otázka. Muž se ale nechce nechat odbýt a opět zatlačí na médium, aby se zeptalo na peníze. V tu chvíli se rozhoří krb a žárovky v lampách začnou praskat. Náhle se zvedne z tabulky ukazovátko a začne levitovat nad stolem, poté namíří hrotem na médium a zabodne se jí do krku.
Dean si kontroluje telefon, ale nemá od Sammyho žádné zprávy. Na parkovišti si vybere auto, které se mu líbí a ukradne ho. Když pustí motor, začne mu hrát i rádio. Těsně před tím, než přepne na jinou stanici, uslyší zprávu o dvou podivných vraždách v Lily Dale, kde bylo zabito již druhé médium.Lily Dale, New York

Dean se jako agent FBI dostane na místo, kde byla záhadným způsobem zabita žena. Pod stolem objeví magnetofon s podivným šepotem a kolem jejího místa najde plno „zařízení“, kterými klamala zákazníky – klepadlo pod stolem, spouštěč pro rozhýbání záclon, atd.


Když se prochází po ulici, téměř každý obchod je jasnozřivým stánkem. Nakonec vejde do obchodu s nápisem The Annual Lily Dale.

Když vejde do restaurace, hned ve dveřích ho přivítá číšník. Oznámí mu, že mají biopotraviny, čímž Deanovi pobyt naprosto znechutí. Je už na odchodu, když uslyší Samův hlas. Přisedne si k němu, ale Sammy z toho není moc nadšený. Dean se chová, jakoby se mezi nimi nic nestalo. Pak mu řekne, že tady není šance, že by jeden z nich odešel, dokud tu budou lidé umírat. Budou tedy muset spolu aspoň po dobu, kdy budou pracovat na případu, spolupracovat. Během rozhovoru přijde do restaurace žena, která v nich pozná masové vrahy z televize. Sam ji ale řekne, že jim už hodně lidí říkalo, že jim jsou podobní. Žena se poté začne smát a omluví se jim. Řekne, že pozná, že jsou dobří lidé už podle jejich aury. Poté k ní přijde muž, který se představí jako Nikolaj Lishin - světově proslulý ohýbač lžic. Sam pak Deanovi ukáže fotky zavražděných – první obětí je Imelda Graven, zabila jí vlastní křišťálová koule. Obě oběti měly stejný náhrdelník. Imelda jej odkázala Goldě (která zemřela na vykrvácení) v závěti. Bráchové se poté rozhodnou prověřit její příbuzné.

Když přijdou k domu Melanie Gold, téměř se s ní srazí ve dveřích – právě se loučí s kamarádkou. Byla jí navštívit poté, co se dozvěděla o smrti její babičky.

Když k ní vejdou domů, Dean se podiví, protože si myslel, že všechna média mají místnosti vyzdobené křišťály a dalšími magickými pomůckami. Žena jim řekne, že není médium. Má ale dar číst v lidech. Bráchům poté řekne, že vypadají jako dlouholetí spolupracovníci, na Samovi pozná, že je naštvaný a na Deanovi, že je ve stresu. Sam se pak zeptá na náhrdelník. Žena mu odpoví, že vše, co měla, šlo do obchodu Emporia.V obchodě prodavači ukážou fotku s náhrdelníkem. Když jim muž ukáže šperk, bráchové mu ukážou odznaky a řeknou mu, že v důsledku vyšetřování si budou muset tento předmět vypůjčit. Muž ale Sama chytne za ruku a řekne mu, že mu toho hodně leží na bedrech a že je naštvaný. Poté mu dá vizitku a řekne mu, aby ho přišel navštívit.


Před obchodem poznají, že náhrdelník je falešný. Je tedy jasné, že cokoli, co po městě zabíjí, je pořád tam.

Nikolaj vysype na stůl pytel plný vidliček. Jednu z nich ohne. Najednou se ale vidlička sama od sebe narovná. Když se po té podívá na stůl, všechny příbory stojí. V místnosti začne blikat světlo a podivná síla vyzdvihne muže do vzduchu a pustí jej přímo na příbory.Sam se zeptá místního vyšetřovatele, co se stalo. Ten jim řekne, že muž má hrudník propíchaný příbory. Když se policisty zeptají, jestli má nějaké stopy, tak jim odpoví, že od rána již měl 46 telefonátů od jasnovidců, kteří zaručeně vědí, co se stalo. Nejoblíbenější teorie jsou duchové a obr napadající pouze Rusy. Prý jim to řekly jejich talismany. Podle všeho měl Nikolaj vizi své vlastní smrti. Během hovoru Deanovi zazvoní mobil a na druhém konci se ozve Melanie. Přihodila se jí velice zvláštní věc.
Když k ní domů přijedou, Melanie jim řekne, že na její pevnou linku jí volala její babička. Sama také měla vizi o tom, jak zemře právě v den své smrti. Když Melanie zavolala, řekla jí, že začala blikat světla a ochladilo se. Když se nad tím Sam pozastaví, žena se ihned zeptá, co by to mohlo být. Dean jí řekne, že je to opravdový duch. Žena tomu samozřejmě nechce věřit. Sam jí také řekne, že nejsou agenti FBI.

Když bráchové vyjdou z domu, baví se o tom, kolik lidí má asi křišťálovou kouli. Křemen je velmi dobrá anténa pro duchy, takže by se duch po městě mohl pohybovat i díky tomu. Přestože si lidé ve městě na média jen hrají, k vyvolání opravdového ducha stačí jen jeden člověk. Sammy si myslí, že je ve městě někdo, kdo má tu moc, aby ducha vyvolal. Bráchové se pak kvůli průzkumu rozdělí.

Sestra Camille Thibideaux vykládá ženě budoucnost pomocí zvířecích kostí. Poté, co jí odejde zákaznice a žena se chystá uklidit pokladnici, se během chůze zastaví a přes oči se jí přelije bílá mlha. Má vidění, kde dochází k její vraždě.

Po chvíli za ní přijede Dean s Melanie, která ji uklidňuje tím, že mu má věřit, protože jí dokáže pomoci. Dean se ženy zeptá, co se stalo. Ta mu řekne, že měla vizi, ve které si pro ni něco přišlo. Neviděla, co to bylo, ale cítila, jak jí to lámalo kosti. Deanovi pak řekne, že vizi měla u pokladny. Ten si pak všimne, že na stěně má žena pověšenou rituální masku, kde je ukryta kamera. Společně se poté trojice podívá na záznam. Ve chvíli, kdy je žena v transu, se obraz rozpadne. Těsně před tím se ale za ní objeví duch ženy, která ji přiloží ruce k hlavě. Není to tedy tak, že by média měly skutečně vize, za vše totiž může tento duch. Ukáže jim jejich vlastní smrt a pak je zabije. Výhodou je, že sestra Thibideaux viděla, že její vražda se má odehrát ve 2 hodiny ráno. To jim dá trochu času na přípravu a pátrání po duchovi. Melanie řekne, že žena na obrázku jí je docela povědomá. Nakonec si vzpomene, že ji viděla na jedné ze starých fotografií v místním muzeu.

Bráchové se vydají prohlédnout si muzeum a na jedné z fotografií opravdu objeví ženu ze záznamu. Průvodce jim řekne, že na fotografie zachycuje sestry Foxovy. Kate měla chorost nechat levitovat věci a předpovídat smrt. Sice byla trochu problémová, ale měla úžasně vystupování na jevišti. Její sestra Margaret neměla nadpřirozené schopnosti od přírody, ale starala se o Kate. Celý život prožily v Lily Dale. Jsou také pohřbené na zdejším hřbitově. Při odchodu průvodce Deana zastaví a zeptá se ho, jestli zná nějakou ženu jménem Eleanor nebo Ellen. Prý se o něj bojí. Chce mu říct, že pokud někomu neřekne, jak špatné to je, tak ho nakope do zadku přímo ze záhrobí. Musí tomu někomu opět začít věřit.Při cestě k autu se Dean konečně odhodlá promluvit si se Sammym. Ten je na něj naštvaný, protože mu lhal a zabil jeho kamarádku. Dean se snaží hájit tím, že zabil monstrum, které zabilo 4 lidi. Pokud by jí neznal, udělal by to samé. Jenomže ji znal, tak toho nebyl schopný. Pak se Dean do Sama pustí s tím, že by mu to všechno řekl, kdyby měl 100% jistotu, že na něj „Satan nevytáhne zbraň“. Je jasné, že Sammy má problém a není v pořádku. Nakonec mu Dean řekne, ať se konečně přestane chovat jako mrcha.V noci bráchové vykopou pozůstatky Kate a chystají se je spálit. Náhle se ale vedle Sama objeví její duch a odchodí ho stranou. Deanovi řekne, ať jí poslechne, protože nikdo jiný to neudělal. Deanovi přestane fungovat zapalovač, ale na poslední chvíli Sam vhodí do hrobu sirku a ducha tak zničí.

Později zavolají Melanie, která je zrovna se svou kamarádkou, že se o problém postarali. Obě si oddychnou, že je po všem. Melanie ale pro jistotu ženě nabídne, ať u ní zůstane několik dnů.

Večer při balení začnou hodiny odbíjet druhou hodinu. Vše se začne odehrávat přesně podle vize. Rozhoří se krb a světla začnou blikat. Melanie proto ihned zavolá bratrům. Sam ji poradí, ať jde do kuchyně pro sůl. Mezitím se ve dveřích objeví duch a napadne Camille. Na poslední chvíli se Melanie podaří ducha zahnat solí. Na obranu si ale vezmou železo z krbu.Duch odsune kus nábytku a Melanie tím omráčí. Když se k ní Camille sehne, aby jí pomohla vstát, duch se jí objeví za zády a odtáhne jí pryč.


Když bráchové přijedou, už je pozdě. Později Dean pochopí, že Kate se snažila oběti varovat před svou zlou sestrou. Do rozhovoru jim vkročí Melanie. Je ze smrti kamarádky naprosto zdrcená, chce po bratrech, aby jí nechali na pokoji. Sam se ještě před odchodem zeptá, jestli si nevšimla něčeho podivného, co by upoutalo její pozornost. Žena si nakonec vzpomene, že se Margaret o ni vůbec nestarala. Šlo jí o to, aby zabila Camille. Navíc bylo vidět, že si to vraždění užívá. Smála se.
Během dne se bratři rozhodnou vykopat Margaretin hrob. Když otevřou její rakev, zjistí, že je prázdná. Je jim jasné, že pokud někdo záměrně vykopal její kosti, jedná se o dost temnou poutací magii.

Dean si v kufru auta všimne letáku, na kterém jsou vyobrazení všechny oběti. Byli to aktéři Lily Dale E.S.P festivalu.

Když s letákem přijedou za Melanie, řekne jim, že poté, co zemřel Nikolaj, pořadatelé požádali Camille, aby vzala jeho místo. Všichni tito lidé byli po městě docela slavní. Možná je to ten důvod, proč zemřeli. Dean se Melanie zeptá, koho by pořadatelé požádali, aby nahradil její babičku. Oběma ve stejnou chvíli dojde, že by to byla právě Melanie.Sam mezitím zajde do obchodu, odkud získali falešný náhrdelník. Prodavači dá seznam a zeptá se, jestli měl nějakého zákazníka, který si tyto věci v poslední době u něho pořídil. Muž v poznámkách opravdu najde záznam o koupi, ze kterého opíše adresu a dá ji Samovi.

Dean vytvoří kolem Melanie solný kruh. Žena doufá, že to ducha zastaví na tak dlouho, aby Sammy našel Margaretiny pozůstatky a mohl je zničit. Pak se Deana zeptá, jestli to duchy bolí, když pálí jejich kosti. Dean jí řekne, že asi ano.


Sam vtrhne se zbraní v ruce do domu na adrese, kterou dostal od prodavače. Očividně ale obyvatelé nejsou zapleteni do černé magie. Překvapená žena mu řekne, že zrovna mají hodinu lamaze. Sam se omluví a odejde. Jakmile vyjde z domu, okamžitě zavolá Deanovi a řekne mu, že nekromantem je muž z obchodu. Moc času už nemají, protože si Melanie všimne, že za oknem se na ni dívá duch Margaret.

Sam se dostane na místo, kde muž schovává oltář s kostmi Margaret. Když si prohlíží její lebku, prodavač ho překvapí zezadu a namíří na něho zbraň. Během chvilky ho ale Sammy přemůže.Margaret rozbije okno a vítr odfoukne část kruhu, takže dvojice zůstane nechráněna.

Muž mezitím Samovi řekne, že na poutacím kouzlu nezáleží, protože mu duch pomáhá z vlastní vůle. Také mu prozradí, že je skutečné médium. Pomocí telekineze mu vytrhne zbraň z ruky.

Duch doslova roztrhne místnost na dva kusy, takže parkety, na kterých je sůl se od sebe oddělí a Dean s Melanie jsou opět nechránění.Sam přemlouvá muže, aby nedělal žádnou hloupost. Během chvilky, kdy se muž otočí, Sam vytáhne zbraň a zastřelí ho.Duch Deana odchodí a začne Melanie škrtit. V tu samou chvíli ale Sam hodí všechny kosti Margaret na postel a zapálí je a tak ženu zachrání.Dalšího dne se Dean potká v místní restauraci s Melanie. Přišla mu poděkovat za to, že jí zachránil život. Řekne, že se jí zdá, že vztahy mezi ním a Samem se troch zlepšily. Taky chápe, že se asi těžko ještě někdy vrátí, takže mu přišla dát sbohem.Sam Deana překvapí tím, že si naloží svoje věci do jeho auta. Řekne mu, že měl pravdu ohledně Amy. Kdyby byla jen nějaká příšera, asi by ji nenechal jen tak jít. Pak ale Deanovi řekne, že se mu prostě nemůže podívat do očí a říct mu, že je všechno v pohodě. Poslední dobou strašně pije, skoro nespí, jediné, co chce, je, aby k němu byl naprosto upřímný. Dean mu řekne, že to vše dělal proto, že to byl vlastně způsob, jak se snažil vyrovnat s tím, že mu lhal. Nepřišlo mu to totiž správné a pití byla jediná věc, která mu v tomhle směru pomáhala. Nakonec se ale shodnou, že v porovnání s sourozenci - médii, jsou naprosto vzorová rodina.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz