SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 708

Season Seven, Time for a Wedding!

Las Vegas, Nevada

V místním podniku se Dean seznámí s jednou slečnou. Svěří se jí, že ho něco trápí. Má kamaráda, který má bráchu a ten je něco jako neřízená střela. Kamarád čekal, že jeho bratrovi přeskočí, ale nestalo se tak, přestože vše tomu nasvědčovalo. Vypadá to, že je normální. Kamarádovi se ale nelíbí, že když spolu přijeli na každoroční výlet do Vegas, tak se rozhodl udělat si sám výlet do pouště. Během rozhovoru Deanovi přijde smska od Sama, že se s ním musí sejít.


Když dorazí na určené místo, nechce se mu věřit, kde se ocitl – v kapli. Když na chodbě začne blikat světlo, raději vytáhne zbraň. Otevře dveře, ale v nich ho čeká překvapení – Sammy. Ten mu řekne, že zbraň rozhodně nebude potřebovat. Začne mu na klopu obleku připínat kytku a přitom mu řekne, že se zamiloval a bude se ženit. Naprosto zaskočený Dean nemá slov, ale když se chystá konečně něco říct, ozve se svatební pochod a objeví se nevěsta. Když přijde k bratrům a Sammy jí odhrne závoj, Dean uvidí, že jde o jejich „starou známou“ Becky.

Po obřadu se Dean stále v šoku Sama zeptá, jak se to vůbec stalo. Ten mu vysvětlí, že krátká verze je taková, že se s Becky potkali, zašli na jídlo a zamilovali se. Dean se mu snaží vysvětlit, že to, že se Becky objevila ve Vegas ve stejnou dobu, jako oni, by nemusela být náhoda. Chuck jí o tom mohl říct. Sam mu pak řekne, že by si to měl nechat všechno projít hlavou a se svou novomanželkou odejde.
Dean samozřejmě ihned nechá Bobbymu zprávu o tom, co se děje.

Becky se se Samem zastaví za svou bývalou spolužačkou ze střední – Jocelyn jen kvůli tomu, aby se pochlubila svým novým manželem. Na parkovišti se pak obejme s jedním mužem Guyem – jejím dobrým kamarádem. Když spolu prohodí pár slov a Becky ho Sammymu představí, rozloučí se, protože Guy má na starost pořádání slučáků, takže má v této době napilno. Po pár metrech ale Guye Becky dohoní a zeptá se, jestli dostal její zprávu. Tak, aby to Sam neviděl, jí předá záhadnou lahvičku s tekutinou. Zrovna ve chvíli, kdy manželé odjíždějí z parkoviště, na místo přijede Dean.V hospodě mu padne zrak na noviny, kde objeví článek s titulkem „Kamión srazil čerstvého výherce loterie“.


Sam tráví s Becky romantickou večeří, ale jakmile si přiťuknou šampaňským, Sammyho začne bolet hlava a vše vidí rozmazaně. Poté se na Becky podívá, jako by jí viděl po dlouhé době. Zeptá se jí, co tady dělá, ale žena se na něj vrhne a začne ho líbat. Sam si opět chytne hlavu a tak má Becky čas a nepozorovaně mu do pití vylije obsah lahvičky. Když se Sammy nápoje napije, začne se opět chovat „normálně“.

Na baseballovém stadionu cvičí muž odpaly. Z tribuny ho pozoruje muž s kapucí. Jakmile se sportovec chystá s tréninkem přestat, mladík pohne rukou a rychlost vystřelovaných balonů se mnohonásobně zvětší. První míček roztříští pálku, dva další srazí muže na kolena a poslední ho trefí do obličeje a zasadí mu tak smrtelnou ránu.Dean se dalšího dne staví za Sammym na návštěvu se svatebním darem. Hned bráchovi řekne, že ve městě to vypadá na případ a poví mu o dvou úmrtích. V tom se z vedlejšího pokoje ozve Becky, která řekne, že si mysleli, že to je démon z křižovatky, ale ten uzavírá dohody na 10 let, než dotyčnému vezmou duši. Pak se ještě zajímaly o prokleté předměty, ale ještě se jim nepodařilo propojit oběti. Dean se s Becky okamžitě pohádají, ale do hovoru se jim vloží Sammy s tím, že Becky je teď jeho žena a je rád, že konečně našel někoho, jako je ona. Dean nechápe, jak může nevidět to, že v tomto městě se lidem plní sny, ale poté se jim stanou podivné smrtelné nehody. Být Samem, tak by se začal opravdu bát, protože tady něco nehraje. Sam mu pak řekne, že byl rád, že se celou tu dobu o něho Dean staral, ale teď už ho nepotřebuje. Dean potom raději odejde. Na parkovišti pak s Bobbym mluví o tom, že nechce žádného dalšího parťáka a proč to nemůže udělat on sám. Nakonec svolí a rozhodne se, že se se svým novým partnerem sejde.

Sam dá Becky dárek – falešné novinářské průkazky. Také ji ukáže článek v novinách o tom, že mladý obchodník byl náhle povýšen na ředitele v Mutual Freedom Insurance. Shodnou se na tom, že ho musí prověřit.

Dean se mezitím seznámí se svým novým kolegou. Ukáže mu titulek, ale muže nejvíc zajímá komiks. Když se dostanou do firmy MFI, jsou svědky toho, jak žena nadává asistentce. Na místě se pak dvojice potká se Samem a Becky.Dean s kolegou zpovídají nového CEO. Stejně jako Sammy s Becky se i oni vydávají za novináře a chtějí zjistit, jak se mu podařilo v tak nízkém věku získat tak důležitou pozici. Garth, Deanův partner, se ale začne vyptávat takovým způsobem, jestli náhodou nepodrážel svoje kolegy nebo jestli nepoužíval černou magii k tomu, aby se dostal tam, kde nyní je. Deanovi se nakonec muž svěří, že tohle nebyl jeho sen. Byl prodavač a to se mu líbilo. Do rozhovoru jim ale vtrhne žena, která byla předtím hrubá na mužovu sekretářku. Svému muži řekne, aby nezapomněl, že mají na večer rezervaci v restauraci. Když odejde, muž řekne novinářům, že netuší, jak jí řekne, že bude muset rezignovat ze své funkce. Ta zpráva jí pravděpodobně zabije.

V budově pak dvojice zastihne jeho manželku ještě před odchodem. Dean se nejdříve zeptá, jestli by jim mohla říct něco k manželovu povýšení, ale žena mu odpoví, že nemá čas, ať si domluví schůzku se sekretářkou. Dean ztratí trpělivost a řekne jí, že se jí snaží ochránit před tím, aby se jí stala špatná věc. Ženu mu řekne, že jestli jí vyhrožuje, okamžitě zavolá policii. To Deana překvapí a tak se jí na rovinu zeptá, co udělal, aby manžela povýšili. Žena mu samozřejmě řekne, že nemá tušení, o čem to mluví.


Sam si láme hlavu nad případem, ale náhle ho opět rozbolí hlava. Becky si toho všimne, ale když mu chce opět přimíchat tekutinu do pití, zjistí, že se jí vylila do kabelky.Žena se po telefonu dožaduje toho, aby jí přivezli auto. Z nejvyššího patra jí pozoruje muž – stejný, který byl přítomen i na baseballovém hřišti. Pomocí telekineze odtrhne obrovský lustr, pod kterým právě stojí žena. Na poslední chvíli ji ale před smrtí zachrání Dean. Žena pak Deanovi a Garthovi řekne, že když šla na oběd s přáteli, uslyšel jí jeden muž, jak si stěžuje a udělal jí nabídku. To, že jejího manžela povýší výměnou za její duši. Deanovi pak dojde, že bude muset urychleně najít Sama.

Becky nechává Guyovi vzkaz, protože opět Sama „ztrácí“. Když se jí Sam zeptá, co se děje, Becky se mu snaží osvěžit paměť a řekne mu, že jsou manželé. Sammy chce okamžitě volat Deanovi, ale Becky ho nakonec omráčí přístrojem na palačinky.
Sam se pak probudí připoutaný k posteli. Ihned k němu přiběhne Becky a ptá se ho, jestli nemá náhodou otřes mozku. Sam na ní začne křičet, ať ho odváže, ale najednou se ozve pípnutí a Becky odběhne k počítači. Tam se jí objeví Guy. Řekne mu, že jí dochází elixír. Nakonec se domluví, že se za hodinu setkají.
Sam Becky vyčte, že ho omámila nápojem lásky. Když se opět schyluje k hádce, Becky řekne, že musí jít. Sam jí ale řekne, že si snad uvědomuje, že to je tenhle její kamarád, který zabíjí všechny ty lidi. Nakonec jejich rozhovor skončí tak, že mu Becky nacpe do úst roubík a odejde.

Becky se s Guyem potká na školním srazu. Když jí ukáže nádobku s lektvarem, Becky se po ní ihned natáhne. Guy ale ucukne a řekne, že si budou muset promluvit o ceně. Becky mu řekne, že si myslela, že jsou nejlepší kamarádi. Na to ji Guy odpoví, že je dost naivní. Řekne jí, že za elixír bude chtít její duši. Poté mu červeně zasvítí oči. Becky ihned pozná, že jde o démona z křižovatky. Zeptá se ho, jestli v případě, že by podepsala smlouvu, jí další den spadlo na hlavu piano. Guy jí ale odpoví, že by jí tohle neudělal. Nedal by ji 10, ale rovnou 25 let. Dost o tom přemýšlí a pak mu řekne, že se na to asi napije.Dean se s Garthem vloupou do bytu Sama a Becky. Garth objeví, že v poslední postu na Twitteru psala, že jede s manželem na romantický víkend. Dean poté sáhne po nejbližší fotce, na které je vyfocena chata, kde drží Sama. Na druhé straně fotky pak najde poznámku, kde se místo nachází.

Večer se Becky vrátí k Samovi. Řekne mu, že si tohle rozhodně nepředstavovala. Pak se mu svěří, že ve škole i v životě baly a pořád je nicka. Asi proto má k němu tak blízko. Ne, že by byl stejný jako ona, ale protože on je z části ta „zrůda“. A pak, když přečetla všechny jejich příběhy, je potkala na živo. Začala taky chodit s Chuckem. Všechno bylo úžasné. Pak ale Sam odešel a Chuck jí opustil. Prostě chtěla někoho, kdo jí bude milovat takovou, jaká doopravdy je. Když pak Samovi vyndá z úst roubík, ten řekne jí, že pokud chce, aby jí někdo milovat, nemůže ho kvůli tomu nadrogovat. Becky pak vytáhne další lahvičku s lektvarem. Sam se jí snaží přesvědčit, že má na víc, ale Becky o tom sama pochybuje.Becky se později večer vrátí na párty, kde se opět potká s Guyem. Řekne mu, že do toho půjde. Zeptá se ho, jestli stvrdí dohodu polibkem. Když jí to Guy potvrdí a přiblíží se k ní, Becky škrtne zapalovačem a hodí ho na zem, kde se objeví poutací past na démony. Na místě se pak objeví, jak Sam s Deanem, tak i Garth. Dean na něj poté vytáhne nůž na démony a chce vědět, jak probíhá jeho „sklizeň“. Naslibuje lidem 10 let, ale za týden všichni umřou podivnou smrtí. Guy mu řekne, že jako démon křižovatky má svá pravidla, která nemůžu porušit. Označil by se ale jako inovátor. Má pomocníka, který zapříčiní tyto „nehody“ a on si pak sesbírá duše. Když toto dořekne, objeví se za ním muž a všechny tři odchodí silou vůle pryč.

Protože je Sam v bezvědomý a nůž moc daleko, chrstne Dean na démona svěcenou vodu a začne vymýtat. Ten ho okamžitě chytne pod krkem, takže Dean přestane mluvit. Garth se probudí, ale muž ho okamžitě omráčí. Když se vzbudí i Sam, začne ho na dálku škrtit. Najednou přestane a v hrudi se mu objeví špička nože, kterým ho Becky probodla. Sam ihned Deanovi hodí nůž, který přiloží Guyovi ke krku. Chce po něm, aby zrušil všechny smlouvy, které po městě nadělal. Najednou ale všichni uslyší známý hlas. Crowley. Guy mu chce všechno vysvětlit, ale Crowley už všechno ví. Pouze polituje toho, že zabitý muž měl na rozdíl od něho budoucnost. Měl udělat dohodu a udržet ji. Deanovi pak řekne, aby mu Guye předal. Když se ho Dean zeptá, co s ním udělá, Crowley mu řekne, že z něho udělá exemplární příklad. Bráchům taky řekne, že ví o Leviathanech. Nesnáší je a chce, aby je všechny zabili. Pak luskne prsty a všechny dohody jsou zrušeny. Dean mu pak Guye přenechá.Sam s Becky dalšího dne podepíšou rozvodové papíry. Když Sam vidí, jak je zklamaná, řekne jí, že rozhodně není nicka. Určitě na ni čeká ten správný chlap, který ji bude mít rád takovou, jaká je.

Venku se pak Garth s bratry rozloučí a odjede. Sammy pak Deanovi řekne, že mu během toho, co byl pod vlivem, řekl pár věcí, které nejsou pravda. Rozhodně potřebuje, aby mu kryl záda. Dean mu pak řekne, že na to, že je blázen, se dal pěkně dohromady. Chtěl mu tím říct, že je hloupost, aby si myslel, že ho potřebuje pořád mít za zadkem. Je dospělý a rozhodně se o sebe dokáže sám postarat. Sammy mu pak řekne, že vlastně celý život na něho dával pozor, takže je teď celkem době, že se může začít starat sám o sebe.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz