SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 709

How to Win Friends and Influence Monsters

Wharton State Forrest
The Pine Barrens, New Jersey

Manželé, kempující v lese, zdálky něco pozoruje. Po chvíli sledování televize se pár uloží ke spánku. Muž se ale během noci probudí a zjistí, že je pověšen ve spacáku vzhůru nohama. Uslyší, že v korunách stromu se něco pohybuje. Když to uvidí, začne zoufale volat svoji manželku, ale nic ho nezachrání. Pod strom pak spadnou pouze části jeho těla.Hammonton, New Jersey

Dean se Samem a Bobbym zprovozní elektriku v jednom starém domě. Už několik týdnů se schovávají před Leviathany. Deana to už začíná štvát, ale nemají na výběr. Nevědí, kolik monster jako byl Chet na ně venku ještě čeká. Když jim opět vypadne proud, je to pro Deana poslední kapka. Necháme, proč všechno mají odřít oni. Už tolikrát přeci zachránili svět. Začíná pochybovat o tom, jestli to má ještě cenu neustále zabraňovat apokalypse. Bobby mu řekne, aby se přestal zaobírat tím, co by kdyby. Pak se obrátí na Sammyho, aby mu řekl víc informací o případu. Ten mu poví, že v poslední době se množí hlášení, že bylo spatřeno rychle se pohybující, člověku podobné stvoření. Místní ho již stihli pojmenovat – Ďábel z Jersey. Pozorování tohoto záhadného tvora se táhne 200 let do minulosti. Ať je to cokoli, má to na svědomí lidské životy. Pak Bobbymu podá výstřižek z novin, kde je článek o tom, jak cosi záhadného pověsilo táborníka na strom a pak ho to zaživa snědlo i se spacákem. Jeho žena není k nalezení a navíc jsou nahlášeni další 4 pohřešovaní za poslední tři týdny.
Dalšího dne bráchové zpovídají rangera Ricka ohledně mrtvol. Řekne jim, že v posledních týden nacházeli s kolegou Philem zbytky jídla, roztrhanou vysokou, ztracené domácí mazlíčky atd. Když se na něho bráchové zeptají, Rick si uvědomí, že se už Phil dlouho nehlásil. Je možné, že se ztratil. Během celého rozhovoru se ale ranger chová podivně. Jakoby mu celá záležitost přišla směšná.

Když se ve dveřích restaurace objeví Bobby, bratři se s rangerem urychleně rozloučí a jdou se vyptat, co viděl v márnici. Bobby jim řekne, že viděl zbytky těla a podle toho, s čím se už potkal, by neřekl, že jde o Leviathana, protože vraždy se odehrávají na moc malém území. Oběť také měla srdce, takže o vlkodlaka také nejde a wendigo nenechává zbytky. Nakonec se všichni shodnou, že si dají oběd. Když Dean zastaví procházejícího číšníka a poprosí ho, jestli by jim dal stůl, muž na něj vyjede, že není žádná hosteska.

Když pak trojici přinese jídlo, ke každému utrousí jízlivou poznámku. Když se ho Dean zeptá, co má sakra za problém, muž na něj vyjede, že on je jeho problém. Sam se pak Deana zeptá, jestli mu také přišel ranger trochu mimo. Dean mu řekne, že má určitě za služebnou zahrádku a vykouří všechno, co mu na ní vyroste.

Když si Dean kousne do hamburgeru, nemůže si jídlo vynachválit. Během jídla ale trojice uslyší hádku, při které muž, který je obsluhoval, dá výpověď.

Po jídle se všichni tři vydají do lesa na lov. Po nějaké době přijdou ke stromu, na kterém je pověšeno zkrvavené rozsápané tělo. Jde o Phila. Když k nim večer přijede ranger Rick, ukážou mu mrtvolu. S ním to ale nic neudělá, dokonce ho to rozesměje. Rangera ale z boku z křoví sleduje podivný tvor. Bobby si během chvilky všimne, že tam nejsou sami. Když to řekne rangerovi, ten se ho jen stačí zeptat, o co jde a něco ho odtáhne do křoví. Přestože jsou tvorovi na stopě, nikde ho nemůžou najít. Pak jim dojde, že Ricka monstrum vytáhlo do koruny stromů. Když zhasnou svítilny na svých zbraních, uslyší, jak to požírá Ricka. Bobby pak zavře oči a pouze podle sluchu vystřelí. Ze stromu pak spadne podivné monstrum s kouskem rangera.

Trojice pak tělo přinese do jejich úkrytu. Diví se, že něco tak lehkého dokázalo vynést dospělého muže do koruny stromů. Je taky divné, že to skolila jedna obyčejná kulka. Náhle ale monstrum vyskočí, ale bráchové pohotově zareagují a vystřílí do příšery celý zásobník.

Podle peněženky zjistí, že jde o Geralda Browdera, místního obyvatele, 175 cm vysoký, hnědé vlasy, modré oči a vážící 110kg. Všichni se nad poslední informací podiví. Tělo, které před nimi leží, rozhodně nemá 110kg. Bobby pak vezme klacek a strčí ho do rány po kulce. Když ho vytáhne, je celý obalený namodralým slizem.Když ho rozpitvají, zjistí, že jeho orgány v tomto slizu doslova plavou. Dean se pak dvojice zeptá, jestli náhodou nemají hlad. Bobby se Samem nechají Deanovu otázku plavat a dále se věnují pitvě. V žaludku monstra objeví borovou šišku, kus lidského masa, balíček nerozdělaných žvýkaček, něco, co může být z rangera Phila nebo táborníka. Dále najdou kočičí hlavu. Bobby pak vytáhne něco, co by měly být nadledviny. Nemají ale obvyklou barvu ani velikost. Dean je opět přeruší a řekne, že je doopravdy čas na večeři.

V restauraci si Dean opět pochutnává na místní specialitě. Sam mezitím předčítá informace o Geraldu. Byl to oběť číslo 3 a zmizel před 8 dny. Sammy se pak Deana zeptá, co si o tom všem myslí. Ten mu odpoví, že ho to nijak netrápí. Všechno mu to přijde vtipné. Sam si pak všimne, že všichni lidé okolo nich si pochutnávají na stejném jídle jako Dean. Sam pak Deanovi ten jeho vytrhne z ruky.


Do domu si přivezou zbytky na prozkoumání. Dean se je snaží přesvědčit, že jeho hamburger nic neudělal. Když mu řeknu, že se nechová normálně, nechce tomu uvěřit. Cítí se dobře. Vlastně nejlíp za posledních pár týdnů. Už ho netrápí Cass, ani Leviathani. Vše mu je jedno. Sam mu řekne, že je úplně mimo, stejně jako byl ranger Rick a jejich číšník. Během jejich hovoru začne z Deanova sendviče vytékat podivná namodralá tekutina. Pochopí, že cokoli proměnilo Geralda na monstrum, jaké viděli a co dělá z Deana hlupáka, je ukryto v mase.V noci pak trojice hlídkuje před restaurací. Dean spí, takže Sammy má čas se Bobbyho zeptat, jestli mu přijde, že je Dean v pohodě. Po tom všem, co se jim stalo, když ztratili Casse, nepřijde mu, že je to ten starý Dean. Sam se pak Bobbymu zmíní, že mu nevadí, že vidí Lucifera. Není to perfektní, ale nějak mu to pomáhá při lovu. Během hovoru ale uvidí, jak k prodejně přijede náklaďák se zásobami. Rozhodnou se, že ho budou sledovat.

Žena je u svého auta a chce si odemknout, ale najednou na ní z křoví vyskočí muž, který pracoval jako číšník a porazí ji na zem. Praští ji hlavou o zem a chce se do ní zakousnout, ale najednou na něj zasvítí světla z auta, které právě přijelo. Z něho vystoupí muž, který ho udeří do obličeje.

Trojice přijede na místo, kde je zaparkované auto se zásobami. Uvidí, že vedle kamionu zaparkuje osobní auto. Vystoupí z něho jejich „starý známý“ – leviathan Edgar. Z kufru pak vyndá muže, kterého udeřil na parkovišti a společně s dalším mužem ho odvedou do budovy.

Uvnitř pak pomocníkovi řekne, aby muže odvedl k ostatním. Poté se potká s doktorem Gainesem. Ten mu řekne, že jeho experiment ho zaměstnal na tolik, že si ani nevšiml, že se už vrátil. Povídají si o tom, že už našli vzorec, ale pořád se ještě potýkají s nežádoucími účinky.

Když oba přijdou ke klecím, kde jsou drženi pozorované subjekty, Edgar Gainesovi nařídí, aby je všechny spálil. Když má proti tomu muž námitky, Edgar mu řekne, že přichází Dick.

Ráno si chce Bobby s Deanem promluvit. Tomu se to samozřejmě nelíbí a začne být hned podrážděný. Sammy pak přeruší jejich rozhovor, když se po hlídce vrátí do auta s tím, že se venku něco děje. Bobby pak uvidí, že před budovu přijel Dick Roman. Dean se ho pak, zeptá, co je muž vůbec zač. Na videu, které jim Sam pustí, se dozvědí, že je to jeden z 50. nejmocnějších mužů v Americe, politik, jehož popularita strmě stoupá.Obézní rodina, sledující televizní dokument, se živí hamburgery s „náplní“. Při tom je pozoruje Dick, Gaines a Dickova asistentka. Muž Dickovi vysvětluje, že závislost na jídle má téměř 100% úspěšnost. Jakmile subjekt jídlo okusí, za několik hodin potřebuje další. Látka ihned začne pracovat na jejich DNA, zpomaluje metabolismus a začne způsobovat nárůst váhy. Navíc otupí jejich emoce, což má za následek naprostý nezájem o okolí. Pokud je nechají hodinu bez přísunu této látky, přemění se v podivné tvory. Dick se pak Gainese zeptá, co mu může říct o jeho omylech – jedincích, kteří se přeměnili v monstra, utekli a zabili nějakého člověka. Ví, co se stalo, protože také četl článek v novinách.
Bobby, který se usadil na střeše, bráchům řekne, že zpozoroval nějaký pohyb ve druhém patře v zasedací místnosti. Dick Gainesovi řekne, že ukončuje jeho program. Je to kvůli tomu, že upoutal pozornost na to, že za vraždami stojí nějaká „příšera“. To je to poslední, čeho by chtěli dosáhnout. Muž Dickovi řekne, že udělá cokoli, aby svou chybu napravil. Dick ho pak donutí, aby sám sebe sežral. Když to, co Bobby vidí, tlumočí hochům, zastíní mu zorné pole dalekohledu muž a omráčí ho.
Když bráchové přijdou na místo, kde byl Bobby, zjistí, že ho unesli.

Dick vyřizuje ještě nějaké úřední věci a pak pošle svou asistentku pryč. Bobbymu, který je také v místnosti řekne, že ho nespoutal proto, že ví, že se přes něj stejně nedostane. Když se Bobby Dicka zeptá, co mu přinesla žena za krabici, ukáže mu, že jde o výjimečný sběratelský kousek pistole. Pak mu řekne mu, že ho sní. Ale ještě chvíli ho bude držet na živu, protože si je jistý, že se ho jeho přátelé pokusí zachránit.Sam s Deanem vtrhnou do budovy a ochranku postříkají čistícím přípravkem. Jejich křik slyší dvojice až do kanceláře a tak se Dick ihned jde podívat, co se děje. Bobby využije toho, že je v místnosti sám a ukradne Dickovi několik dokumentů a revolver. Ve dveřích se ale potká s asistentkou, kterou ale postřelí do obličeje a tak získá čas na útěk.
Trojici se nakonec podaří Dickovu a ochrance utéct. Když ale Bobby naskočí do dodávky, Dick po nich začne střílet. Naštěstí se jim ale podaří utéct. Když se navzájem ujišťují, jestli jsou v pořádku, zjistí, že jim Bobby neodpovídá…Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz