SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 801

We Need to Talk About Kevin

160 kilometrů v divočině, Maine
O rok později

Pár spící ve stanu probudí ostré světlo. Kolem nich se začne něco pochybovat a mladík Will proto vyleze ven, aby zjistil, o co jde. Najednou se před ním objeví zakrvácený Dean s otázkou, kde je. Namíří na dvojici zbraň a zeptá se, kde je silnice. Když mu pár ukáže směr, sebere jeden z jejich batohů a uteče.Clayton, Luisiana
O 4 dny později

Dean odpočítává pomocí kroků konkrétní místo, na kterém začne kopat. Má však něco s rukou a proto mu práce trvá o něco déle. Nakonec se mu podaří vykopat kostru. Pak si vyhrne rukáv a uvidíme, že mu ruka svítí žluto-červeně a něco v ní pulzuje. Dean si pak do ní řízne a při vytékání tekutiny začne vyslovovat zaklínadlo. Všechna žluto-červená tekutina pokryje kostru a objeví se červená záře. Nedaleko Deana se pak objeví muž – upír jménem Benny, kterého Dean vzkřísil. Pak si muži podají ruku a poblahopřejí si, že to dokázali.

Kermit, Texas

Sam si v ložnici u spící ženy balí své věci. Před odchodem ještě podrbe psa. Přestože se žena probudí, nic neřekne. Když od domu s Impalou odjede, uvidíme, že ho někdo sleduje.

Whitefish, Montana

Sam přijede k chatě. Když vejde dovnitř, Dean ho povalí na zem, poleje ho svěcenou vodou, saponátem a řízně ho stříbrným nožem. U sebe udělá to samé. Pak se obejmou. Dean mu řekne, že tehdy, když zničili Dicka, jeho exploze jej poslala do Očistce. Když se ho Sam zeptá, jak se dostal ven, Dean mu jen poví, že kdokoli Očistec vytvořil, asi ho tam nechtěl. Když přijde řeč na Casse, Dean řekne, že to nezvládl. Něco se mu tam dole stalo. Když se ho Sam zeptá, jestli jej viděl umírat, Dean pouze odsekne, že viděl dost. Sam mu pak řekne, že už neloví. Dean se na něj naštve, protože se vzdal „rodinného podniku“. Pak se ho zeptá, jestli se ho vůbec pokoušel najít, ale Sammy mu neodpoví. Snaží se mu na to odpovědět, že je stále ten stejný člověk, co byl předtím, ale Dean mu odsekne, že on není. Změnil se. Pak odejde.
Dean se na Sama naštvaně podívá a pustí mu hlasovou zprávu z mobilního telefonu. V ní se ozve hlas Kevina, který Sama žádá, aby mu přišli na pomoc. Dozvíme se, že se Kevin snažil Sama sehnat 6 měsíců a v poslední zprávě mu řekne, aby se ho nepokoušel hledat, protože se mu to nepodaří. Dean pak Samovi řekne, že za něj byli zodpovědní a on prostě nemohl zvednout jeden telefon. Samovi se podaří z poslední Kevinovy nahrávky extrahovat vzdálené šumy a zjistí tak, že se mladík nacházel v autobusu, jehož poslední zastávka byla Centreville v Michiganu. Bráchové se pak dalšího dne společně vydají na cestu.Dean začne vzpomínat na to, co zažil v Očistci.

Zakrvácený Dean honí v lese muže. Když ho dostihne, přirazí ho ke stromu a dá mu na krk nůž. Muž vycení zuby a zjistíme, že je to upír. Dean po něm ale chce vědět, kde je anděl. Když mu to muž neřekne, Dean ho bodne do ruky a pak mu usekne hlavu. Během chvilky ho ale napadne další upír. Když se Deana chystá zabít, připlete se do rvačky další muž/upír a Deanovu nepříteli usekne hlavu.
Dean je stále celý nesvůj a chce vyrazit na cestu, protože Kevin očividně nikde v okolí není. Sam mu řekne, že by se měl vyspat. Poté se ale začnou bavit o tom, že si Sammy dal na rok od lovení pauzu. Sam ale řekne, že to je přesně to, na čem se omluvili – posunul se dál. Dean pak z něho vytáhne, že to byla dívka, co ho zastavilo. Nakonec mu všechno řekne. Sam pak po bráchovi chce, aby mu pověděl, co se v Očistci stalo.

Muž se dá s Deanem do řeči a řekne mu, že ví, jak se odsud dostat. Za oplátku, že mu ukáže, jak uniknout ale po Deanovi chce, aby vzal jeho duši s sebou, protože výchozí portál je pouze pro lidi. Dean muži nakonec řekne, že nejdřív budou muset najít anděla.

Bráchové jdou navštívit bývalou přítelkyni Kevina - Channing, ale nakonec z ní moc informací nedostanou.

Dívka později své kamarádce vypráví o jednom chlapci, ale Channing se náhle otočí, ztmavnou jí oči a přijde k dívce. Podřízne jí hrdlo a krev nachytá do poháru. Vysloví zaklínadlo a svému pánovi řekne, že se prorok ještě neukázal, ale měl by vědět, že se vrátil Dean Winchester.Sam při hledání informací uslyší štěkot psa a začne vzpomínat, jak on prožil svůj poslední rok.

Sam vběhne se zakrváceným psem zabaleným do ručníku na kliniku a shání se po pomoci. Začne na sestru křičet, aby psa zachránila, ale v tom přijde doktorka a sestře řekne, aby Sama odvedla.


Dean Sammymu řekne, že se mu bohužel nepodařilo nic zjistit. Sam mu pak ukáže záznam z kamer, kde uvidí Kevina. Také se mu podaří pomocí IP adresy vystopovat místo, kde by se mohl právě nacházet – je to kavárna v Iowě.

Fairfield, Iowa

Bráchové přijedou ke kostelu, protože zaměstnanci v kavárně jim řekli, že by tam mohli Kevina najít. Když vejdou dovnitř, Kevin je polije saponátem. Sam se poté Kevina zeptá, jak se mu podařilo od Crowleyho utéct. Ten jim pak začne vyprávět, co se mu stalo.


Crowley Kevinovi ukáže tabulku, stejnou, jakou měl již předtím Deanovi se Samem překládat. Samozřejmě po něm chce, aby mu přeložil, co je na ní napsáno.

Toto Boží Slovo mělo název – „Démoni“.

Kevin řekne, že v tabulce našel nějakou zmínku o pekelných branách.

Jedna z nich je ve Wisconsinu. Na tabulce byl i návod, jak jí otevřít. Byly tam ingredience na kouzlo.

Když Kevin kouzlo připraví, démoni mu řeknou, aby vše spustil. Kevin pak vhodí do smíchaných přísad sirku a poté se objeví jakási tlaková vlna, která oba démony odhodí a přemění na prach. Kevinovi se pak podaří i s tabulkou utéct.
Dean se pak dozví, že se předtím, než Kevin ukryl tabulku na bezpečné místo, dočetl, jak navždy zavřít pekelné brány.

Sam si se vším okolo vymazání démonů z povrchu země není jistý a trochu se kvůli tomu s Deanem chytne.

Večer se pak zajde Kevinovi omluvit za to, že se mu celý rok neozýval.

Veterinářka přijde za Samem a řekne mu, že přestože má pes vážná zranění, přežije to. Sam nakonec svolí s tím, že si psa vezme.

Najednou se celý kostel začne třást a podlaha, na které byla namalovaná past na démony, popraská. Bráchové si nachystají zbraně. Náhle se rozrazí dveře a dovnitř vejdou dva démony. Kevin jednoho z nich poleje svěcenou vodou a Sam ho nožem na démony zabije. To stejné se povede i Deanovi. Jenže pak se objeví Crowley společně s Channing. Řekne Kevovi, že pokud s ním odejde, nechá jeho přítelkyni jít. Nakonec se Kevin rozhodne, že se za dívku vymění. Když se jde Crowley s Channing podívat, co trvá Kevinovi na balení tak dlouho, vejdou do jeho pokoje. Kev ovšem zatáhne za šňůru a oba démony poleje svěcenou vodou. Pak zakřičí na bratry, aby rychle utekli. Nakonec se všem třem podaří dostat se v Impale pryč. Crowley pak démonovi v Channing řekne, aby si našel nové tělo. Když trojice projíždí okolo, uvidí, jak Crowley zlomí Channing vaz.

Dean ráno zaparkuje u benzínky. Zazvoní mu mobil, ale po chvilce poslouchání Dean do telefonu řekne, že to je omyl. Pak řekne, že si potřebuje odskočit. Když zajde za roh, vytáhne mobil a začne hovořit s mužem – Bennym – tedy upírem, s kterým se seznámil v Očistci. Řekne mu, že to, co udělali dole v Očistci udělat museli a on toho nelituje ani sekundu. Ale měli by teď spolu na chvíli přestat mluvit. Pak si řeknou, že kdyby se někomu něco stalo, zavolají si. Pak Dean zavěsí.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz