SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 803

Heartache

Minneapolis, Minnesota

Trénujícího muže předběhne jiný běžec. Když k němu muž doběhne, podá mu ruku se slovy, že mu gratuluju, že je rychlý. Muž jej ale chytne za ruku a druhou mu vrazí do hrudi, odkud mu vytrhne srdce.Dean na mobilu čte zprávu o muži, kterému vytrhli srdce z těla. Nebyl to ojedinělý případ tohoto úmrtí v Minneapolis. Vypadá to na rituální vraždy.

Místní vyšetřovatel dá bráchům informace o poslední oběti – opět měl vytržené srdce, věci měl stále u sebe, takže nejspíše nešlo o loupežné přepadení. Muž jim pak na záznamu z kamer ukáže, jak muž – Paul Hayes, předbíhá oběť. Dean se diví, že policista ihned věří tomu, že muž na záznamu je nevinný. Vyšetřovatel se na něj oboří s tím, že se omlouvá, že podezřelého rovnou nezastřelil.

Sam s Deanem vyslýchají Paula. Ale ten jim moc informací neřekne.

V restauraci se Sam zeptá Deana, jestli u Paula našel něco neobvyklého, ale ten řekne, že ne.

Dean během hovoru na netu objeví, že se stala další vražda. Podezřelým je Arthur Swenson, úředník.Ames, Iowa

Bratři se místního policisty vyptávají na okolnosti vraždy. Muž jim řekne, že podezřelého našli, jak se sklání nad obětí a pláče.

Sam chce z podezřelého dostat nějaké informace, ale ten se chová, jako by byl smyslů zbavený. Neustále si něco dokola opakuje. Dean pak muži poleje ruku svěcenou vodou, ale nenastane žádná reakce. Muž stále dokola opakuje nesmyslná slova.


V cele se nakonec muži podaří urvat z postele kus železa a za neustálého mumlání si ho vrazí o hlavy.

Sam si večer poslouchá slova, která si od podezřelého nahrál. Nemůže přijít na to, co znamenají. Deana ze srandy napadne, že použije aplikaci na překlad, kterou si v mobilu koupil. Ovšem ani to nepřináší kýžené ovoce. Sammymu pak zazvoní mobil a dozví se, co se muži stalo.

Dean se v nemocnici vyptává ošetřující doktorky, co se muži mohlo přihodit, že takto začal jednat. Žena mu řekne, že se muž snažil oddělit oční nerv a oko si doslova vyndat. Dean se jí zeptá, jestli si všimla, že muž měl každé oko jinak barevná. Doktorka poznamená, že to bylo kvůli tomu, že při jedné nehodě o oko málem přišel. Zrak mu zachránila transplantace, která se stala téměř přesně na den před rokem. V lékařské zprávě je také poznámka o tom, že si transplantované oko chtěl vyříznout.

Samovi se podaří zjistit, že existují dva podezřelí, ve dvou městech a oba prodělali minulý rok transplantaci. Taky Deanovi řekne, že záznam jazyka, kterým muž mluvil, poslal na analýzu profesorovi, který jim pomáhal v případu s Amazonkami. Deanovi následně dojde, že k další vraždě by mohlo dojít v Boulderu v Coloradu.

Boulder, Colorado

Muž postává u východu z jednoho klubu. Když z něj vyjde tanečnice, dá se s ním do řeči. Odvede ženu za roh, ale ta jej přimáčkne na zeď a vyrve mu srdce.Sam při cestě do Colorada Deanovi řekne, že je možné, že už ho k lovení nepotřebuje. Je na čase si uvědomit, že by každý z nich chtěl od života něco jiného. Deanovi během hovoru zazvoní mobil a na druhém konci linky se ozve doktorka z nemocnice. Dean jí poprosí, jestli by se mohla podívat ještě na jedno jméno – Paul Hayes. Zjistí, že orgány, které dostali podezřelí, patřili jednomu muži – Bricku Holmesovi. Šlo o profesionálního nahrávače. Celkem 8 lidí dostalo jeho orgány.

Žena z Colorada, které zabila muže, si potírá obličej krví a mluví přitom stejným jazykem jako muž, který si pokusil vyříznout oko. Nakonec se zakousne do srdce. Poté se za ní objeví temný kouř, který do ní vstoupí. Ženě pak rudě zažhnou oči.
Bráchové přijedou za Brickovou matkou. Když se Dean zeptá, jak je možné, že Brick havaroval na mostě, když nebyl zjištěn alkohol, žádná brzdná dráha a silnice navíc byla dobře osvětlena, žena mu odpoví, že když se věci stanou tak, jak nemají, říká se jim nehody.

Přestože se Sam chce zeptat na poslední otázku před odchodem, žena je vyprovodí z domu. Když bráchové vyjdou, Dean přes mobil zjistí, že se ve městě stala další vražda. Žena je celou dobu pozoruje z okna. Když se otočí směrem ke schodišti, nahoře uvidí ženu – Randu – která zabila muže před nočním klubem. Zeptá se starší ženy, jestli si stále dává pozor na to, co lidem říká. Randa dostala po Brickovi srdce a také proto se přestěhoval do města. Aby jeho i jeho matce byla poblíž.Sam dohovoří s profesorem Morrisonem a pak Deanovi řekne, že se mu podařilo jazyk rozluštit. Jedná se o mrtvý jazyk – starověkou mayštinu. To, co muž říkal, bylo: „Bůh Cacao je zrozen“. Cacao byl jeden z největších mayských bohů, boha kukuřice, protože právě ta byla pro Maye nejdůležitější potravinou. Dean řekne, že ať vraždí kdokoli, budou ho muset najít co nejdříve, protože další oběť bude někdo z Phoenixu. Také se mu hnedka podaří zjistit, kdo z místních obyvatel má něco transplantovaného od Bricka. Pak ještě Sammymu řekne, že mu přišel email. Něco ohledně přijímacího řízení na školu. Sammy se mu snaží vysvětlit, že prostě hledá možnosti, jak všechno bude pokračovat dál.

V noci se bráchové vloupou do domu Eleanor Holmes – matky Bricka. Dean při prohlídce šatníku najde tajnou místnost. V místnosti jsou různé trofeje, basebalové míčky, rugby míče, závodní uniformy, atd. Najde také krabici, ve které jsou dopisy adresované ženě jménem Betsy. Dopisy sahají od 40. let minulého století až do současnosti.


V hotelovém pokoji pak Sammy najde fotky mužů, kterým patřili trofeje v místnosti. Když se seřadí fotky vedle sebe, poznají, že jde o toho samého muže.


Sam chce vědět, jak je možné, že se muž vrací po několika letech s novou identitou a novým vzhledem. Dean mezitím zjistí, že s bohem Cucuo byla spojena ještě jedna aktivita – sport. Sportovci přinášeli bohovi obětování v podobě vytrhnutí srdce nepřítele a jeho snědením. Věřili, že jim to dá sílu nad jejich protivníky. Je možné, že Brick uzavřel smlouvu s Cacaem, aby zůstal navždy mladý. Je možné, že lidé, kteří po Brickovi dostali orgány, se „nakazili“ a musí provádět stejný rituál, jako předtím dělal Brick. Sam pak najde fotku „zápasníka Bricka“ se ženou Betsy – je to ta samá žena, která vystupovala jako jeho matka.

Dalšího dne bráchové za ženou zajdou. Ta jim nakonec řekne, že Brickovo mayské jméno bylo Inyo. Byl to vynikající atlet. Za pomoci nejvyššího kněze uzavřel smlouvu s Cacaem. Pokud mu bude 2krát do roka přinášet oběti, zůstane navždy mladý. Toto zjistila, když začala stárnout, ale on ne. Ale on se uvnitř změnil. Nebyl to jen válečník, ale byl to muž, který ji bezmezně miloval. Každých 10 let se objevil s novým vzhledem, v novém sportu. Ona byla nejdříve jeho žena, pak začala vystupovat jako jeho matka Eleanora. Brick nakonec sjel z mostu, protože by nesnesl život bez ní, až by nadešel její čas. Dean ji poté řekne, že je tu 8 zabijáků, o které se musejí postarat. Žena jim ale řekne, že jí jednou Brick pověděl, že jeho srdce je klíč. Pokud zastaví jeho srdce, zastaví všechno to vraždění. Sam se jí pak zeptá, jestli ví, kdo srdce dostal.
Bráchové přijedou ke klubu, kde pracuje Randa. Když se do podniku vloupou a dojdou až do místnosti s tyčemi, rozsvítí se světla. Zpoza opony pak vystoupí Randa. Náhle se v místnosti i další lidí, kteří mají Brickovy orgány. Randa si pak klekne na Deana a chystá se mu vyrvat srdce z těla. Sam praští jednoho z mužů, který Deana drží a ten pak zabodne Randě do srdce nůž. Ženě začnou žhnout oči a nakonec ze všech lidí vyšlehne červený záblesk.
Bráchové se vrátí k Eleanor, aby ji ujistili, že je po všem.

Po cestě se bráchové opět baví o tom, co bude dál. Sam řekne, že nyní musí dokončit záležitost s Kevinem a Slovem Božím a pak skončí. Dean mu to nevěří, ale Sam je pevně rozhodnutý. Když si dal na rok od lovení pauzu, měl něco, co nikdy předtím neměl – normální život. To je to, co měl a co chce.

Sam na mostě volá ženu jménem Amélie. Když mu uteče jeho pes a Sam se za ním rozběhne, najednou za keři uvidí ženu, která mu překvapila narozeninový piknik.Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz