SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 804

Bitten

Bráchové se dostanou do domu, jehož vnitřek je doslova celý od krve. Nemohou identifikovat oběť, protože u sebe nemá peněženku. Pak si všimnou, že na stole je počítač s cedulkou, která hlásá, aby si jej pustili. Když tak učiní, objeví se nápis, že takto to nikdy nemělo skončit.
Film, který se jim pustí, je o dvou studentech – Michaelovi a Brianovi. Zrovna jsou v bistru a filmují hlouček dívek. Jedna z nich – Kate, k nim přijde a začne se zajímat o jejich kameru.

Večer si Michael s Kate užijí.

Postupem času se s dívkou poznávají, dozví se, že chce pracovat jako právnička, a její budoucí zaměření se bude týkat ekologie. Brian ji na oplátku řekne, že chce pracovat pro HBO.


Dalšího dne se, když jsou z přednášky, trojice připlete k místu vraždy. Na zemi uvidí přikrytou zakrvácenou mrtvolu. Na místo v tu chvíli přijíždí Sam a Dean v přestrojení za agenty. Trojice uslyší, že obětí je Jacob Carter. Od policisty zaslechnou, že policii zavolala žena, která slyšela jakoby vrčení a také zvuky, jako by se někdo rval.Později večer jdou kluci ven točit videa. Během nahrávání zahlédnou Sammyho a Deana, jak se vyptávají místních na oběť.

Když jsou k místním tribunám, uvidí, jak se jeden mladík, který předtím toho dne vrazil bez omluvy do Briana, líbá s dívkou. Ta ale po chvilce mladíka odstrčí a uteče. Jeden z kluků zarachotí o popelnici a upoutá tak na sebe pozornost. Mladík se za oběma rozběhne, ale kluci se nakonec rozdělí a mladík se rozhodne pronásledovat Michaela. Tomu se ale nakonec podaří zmizet v parku. Náhle uslyší vrčivé zvuky, a proto se pokusí utéct. Něco jej ale srazí k zemi a odtáhne od objektivu kamery. Brian ho po nějaké době najde s tržnou ránou na rameni. Když ho dostane domů, rána se mu náhle zacelí.Ráno Michael zjišťuje, že má obrovskou sílu.


Brian později rozestaví po celém bytě videokamery, aby zaznamenal vše, co se u nich doma stane. Večer přijde za Michaelem a řekne mu, že chce mít také ty schopnosti, co má on. Navrhne, aby se vrátili na místo, kde Michaela něco napadlo a nechat to, aby ho to také pokousalo. Michaelovi se to ale nelíbí. Brian se tak nakonec naštve a odejde.

Později trojici přijdou navštívit bráchové. Sam dá Brianovi vizitku, aby mu zavolal, kdyby se náhodou něco o útoku dozvěděl. Když zavře dveře, Katy bráchy filmuje dál a zachytí tak, když se baví o tom, že by za vraždami mohl být další mayský bůh.

V noci přijde Michael do koupelny. Náhle se mu změní zornice, vylezou mu tesáky a drápy. Strašně ho to vyděsí. Pak přijde do kuchyně, kde sní ohromné množství jídla. Poté odejde.Mladík Scott v noci natáčí na hřišti skupinu mladíků, kteří se chystají na lov zvířete, které zabilo člověka. Při cestě kameraman potká Michaela. Ten jen chce, aby ho nechal být. Když se za ním Scott rozběhne do parku, na okamžik se mu ztratí. Po chvíli uslyší podivné vrčení a z křoví na něj vyskočí Michael.

Brian s Kate natáčí rozhovor. Ptá se jí, jestli se Michaela bojí po tom všem, co se stalo. Během hovoru ale náhle Brian zabere místo v chodbě, kde se objeví zakrvácený Michael. Ten pak při sprchování Kate řekne, že narazil na Scotta a zabil ho. Brian se ho pak vyptává, jestli to, co měl na rukách, byly drápy, ale Kate mu naštvaně vytrhne kameru z ruky.

Jak Kate, tak i Brian jsou svědky toho, jak v parku bráchové vyšetřují vraždu Scotta. Uslyší, že kluk byl roztrhán zvířete. Navíc mu chybí srdce. Jeden z policistů ho našel o několik metrů dál na cestě, ale bylo z větší části snědeno.

V bytě pak Brian na Michaela vyjede a chce vědět, jestli snědl Scottovo srdce. Kate se je oba snaží uklidnit, ale moc se jí to nedaří. Michael pak ranou odhodí Briana na kuchyňský stůl.

Kate se svého přítele později snaží uklidnit.

Později si Brian s Kate sednou a promluví si. Mladík chce zavolat policii, ale dívka jej od toho zrazuje. Tvrdí mu, že potřebují odpovědi.

Kate se s Michaelem vydá na parkoviště nemocnice. Tam uslyší rozhovor koronerky s Deanem. Řekne mu, že řezné rány jsou čisté, ale byly způsobeny zaoblenými drápy. Za Deanem pak přijde Sam s tím, že našel podobný případ, který se zde stal před 10 lety. Oběť byla roztrhána a také, jako předešlým, jí chybělo srdce. O vlkodlaka ale nemůže jít, protože není úplněk.

Kate pak Michaelovi poví, že bráchové určitě něco vědí, a proto je musí sledovat. Z křoví se pak vynoří Brian. Když se ho dvojice zeptá, jak je našel, řekne jim, že pomocí GPS v jejich mobilech. Kate se ho pak zeptá, do čeho dalšího by se dokázal ještě připojit. Brian jí odpoví, že do čehokoli.

Večer se trojice nabourá do kamerového systému místního podniku. Michael se vydá s kamerou do restaurace a sedne se poblíž bratrů, aby tak všichni tři slyšeli, o čem se baví. Uslyší, že se bráchové začnou bavit o vlkodlacích. Pokud jsou vlkodlaci přeměněni po čtvrtou generaci z čisté krve, mohou se měnit před i po měsíčním cyklu. Navíc jsou méně divocí. Někteří z nich jsou schopni přežít na zvířecích srdcích.


Doma se všichni tři dívají na záznam, kde uslyší Deana mluvit o tom, že monstrum budou muset najít a zabít. Kate se svého přítele snaží uklidnit tím, že bráchové nehledají jeho, ale toho, co ho pokousal – toho čistokrevného. To jim dá nějaký čas přijít na to co dělat dál.

Brian mezitím projíždí záznam z noci, kdy byl Michael napaden vlkodlakem. Když chce páru sdělit, že něco našel, ti před ním jen zabouchnou dveře.

Mladík se proti vydá do lesa sám. Tam najde odznak, jehož součástí je řecké písmeno omega.


Brzo ráno jde Brian na konzultaci za svým profesorem. Ještě předtím, než profesor vejde do místnosti, dá do jeho kanceláře skrytou kameru. Když muž přijde, Brian mu pouze řekne, že ví, co je zač.

Když Brian přijde večer domů, uvidí, že se Kate balí. Když se jí zeptá, co se děje, dívka mu odpoví, že raději s Michaelem zmizí. Bráchové po nich možná půjdou, takže to takto bude lepší. Mladík se jí ale snaží zastavit a řekne jí, že už se nemusejí ničeho bát, protože se o všechno postaral.

Brian vrátí profesorovi odznak. Řekne mu, že ho zapomněl tam, kde pokousal jeho kamaráda. Také mu řekne, že v kanceláři ukryl videokameru, která všechno přenáší na laptop, který má doma. Když se mu něco stane, všichni uvidí, kdo mu to provedl. Pak profesorovi řekne, že chce, aby jej přeměnil na vlkodlaka. Muž se Brianovi snaží říct, že neví, o čem mluví. Mladík na něj poté vytáhne stříbrný nůž, porazí ho na sedačku a přiloží mu ho ke krku. I tak se mu ale profesor snaží říct, že není to, co si myslí. Poté uslyšíme křupavé zvuky a profesorův hlas, který Brianovi řekne, že mu nechce ublížit.


Poté, co ho profesor pokouše, Brianovi řekne, že jakmile jednou ochutná lidské srdce, té chuti se už nikdy nejde zbavit. Je to téměř nemožné, ovládnout se. Na kameru mu poví, že se vycvičil, aby dokázal přežít na jiných srdcích. Zvířecích. Věděl, že když uklouzl, dříve nebo později se objeví lovci, aby ho dostali. Brianovi pak dojde, že proto napadl Michaela a přeměnil ho. Udělal tak z něj obětního beránka. Komu by chyběl mladík, který spí na většině jeho přednášek. Brian pak řekne, že už nechce být dál tím slabochem. Profesor mu na to odpoví, že se nevybíráme, kým budeme. Mladík si pak z ruky strhne náplast, kde vidíme kousnutí, které během okamžiku zmizí. Brian pak řekne, že on si vybral.

Brian pak Kate a Michaelovi ukáže, co se stalo poté, co odešel od profesora. Ten začal demolovat kancelář. V okamžiku, kdy objevil skrytou kameru do místnosti vtrhli bráchové a snažili se ho zastavit. Nakonec jej zastřelí. Sam pak objeví, že v místnosti byla nastražena kamera. Brian pak řekne Kate, že tohle udělal, aby ji ochránil. Michaelovi řekne, že už ho nebaví, žít v jeho stínu. Brian pak začne dívku přesvědčovat, že nepotřebuje někoho, jako je jeho kamarád. Pak se do sebe kluci pustí. Po chvíli ale boj skončí, protože když se Michael z Briana odvalí, má v břiše zabodnutý nůž. Řekne Kate, že jí miluje. Pak zemře. Dívka pak popadne nůž a začne do Briana sekat. Ten jí ale jednou rukou zastaví a řekne jí, že jí miluje. Řekne jí, že pochopí, co k ní cítí, až jí kousne. Kate chce utéct, ale Brian se jí postaví do cesty. Nakonec ji chytne a pokouše. Když se jí rána na rameni zahojí, Kate celou koupelnu zdemoluje. Po chvíli, co se dívá do zrcadla, se začne usmívat. Zavolá na Briana, že jde ven, protože už tomu všemu rozumí. Chlapec jí čeká u dveří. Kate mu dá podržet kameru, ale pak se na něj vrhne a roztrhá ho. Pak nahraje vzkaz, kde říká, že chce, aby věděli, že nikdo z nich nebyl monstrum. Pak řekne, že odchází. Nikdy jí nikdo nenajde. Ví, že může jíst zvířecí srdce, aby přežila. Pak poprosí o to, aby jí dali šanci.


Po zhlédnutí videa jsou bráchové schopni identifikovat, kdo jsou oběti. Dean pak řekne, že by jí měli dát šanci. Oba pak odejdou.

Kate vystoupí na jedné z vlakových stanic a odchází po kolejnicích.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz