SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 805

Blood Brother

Eagle Harbor, Washington

Muž Quentin se v přístavu potká s Bennym. Je překvapený, že ho vidí. Benny po něm chce, aby mu řekl, kde je. Quentin mu poví, že mu to může ukázat. Během hovoru se ale za Bennym objeví další muži. Muž pak řekne, že je možné že ho zabijí, ale ví, kam půjde a koho tam uvidí. Quentin pak na něho vycení zuby, ale Benny mu usekne hlavu.Enid Oregon

Když bráchové přijdou do dalšího motelového pokoje a zjistí, že je opět prázdný, naštvou se. Snaží se vystopovat Kevina, ale vypadá to, že ten si s nimi jen hraje. Sam Deanovi vyčte, že tohle všechno se děje kvůli tomu, že mu chtěl zabít matku, když v ní byl Crowley. Během hovoru Deanovi zazvoní mobil a na druhém konci se ozve Benny. Vidíme, že je velice vážně zraněný. Deanovi poví, že mu nohy nepracují tak dobře, ale má nedaleko člun a je si jistý, že se tam může doplazit.

Sam se na Deana strašně naštve, protože mu jen oznámí, že musí odejít. Když se Sammy naštve, že mu Dean nechce říct, o jakou osobní záležitost se jedná, Dean mu jen připomene, že on si vzal rok volna, on chce jen jeden den.
Dean vzpomíná, jak bojoval v Očistci.

Sam najde výpis z Kevinovy kreditky. Poté si najde záznamy z kreditní karty ženy – Amelie Richardson, se kterou rok žil. Opakuje si, že je jen starostlivý, nesleduje ji. Náhle uslyší podivný mechanický zvuk. Když si rozsvítí, uvidí, že je to stropní větrák. Pak začne vzpomínat.Se svým psem přijde do ordinace a pozdraví se s chlapcem na recepci. Chvíli se s mladíkem baví a pak si všimne, že v místnosti chrčí klimatizace.


Sam si opraví klimatizaci.

Dean přijede k přístavu. Chvíli se kolem rozhlíží a pak z auta vytáhne několik pytlíků krve. Když vejde do jedné budovy a sejde dolů po schodech, uvidí v chodbě ležet Bennyho.


Po nějaké době se Bobby naprosto vzpamatuje. Dean se ho začne vyptávat, co se děje.

Benny Deanovi řekne, že si není jistý, jestli to není přítomnost Casse, co na ně přitahuje pozornost monster v Očistci. Cass nakonec přizná, že být v Očistci v blízkosti anděla není moc dobrý nápad.


Benny mu řekne, že loví upíra, který ho přeměnil. Chce ho zabít dřív, než on zabije jeho.

Sam večer sedí venku na zápraží a pozoruj starší ženu.

Samovi se podaří opravit klimatizaci a mladík mu řekne, že by se mohl podívat i na dřez sousedce. Když ale žena přijde domů, nechápe, co u ní Sam dělá. Vyjede na něj, že jí vždycky připadal divný, svými flanelovými košilemi a jizvami. Sam jí ale zastaví a řekne jí, že jí pouze přišel spravit dřez.Benny řekne, že to vypadá, jako by byl Quantin staříkův oblíbenec. V jeho věcech pan najdou deník, kde jsou napsány lodě s časem vyplutí a destinací. Řekne Deanovi, že se takto živili – vždy si vyhlédli nějakou loď, na které bylo hodně lidí a která měla dlouhou plavbu. Celou loď pak s mrtvolami potopili. Dean pak najde zmínku o ostrově Prentiss. S Bennym se rozhodnout, vydat se tam.

Po cestě se začne Bennyho vyptávat, proč ho jeho stvořitel zabil. Benny mu začne vyprávět, že jeho stvořitel je všechny od zbytku světa. Jenže pak potkal Andreu Kormos. Změnil se mu život, když jí potkal. Nakonec se usadili v Luisianě. Když se ale jeden večer vraceli domů, potkal se se svými nejstaršími přáteli – Quentinem a Sorentem. Ti ho porazili na zem a usekli mu hlavu. Poslední, co viděl, bylo to, jak Stařík drásá hrdlo jeho přítelkyni.

Na loďce dojedou až k ostrovu. Po cestě si pak vytáhnou zbraně a dál pokračují bez batohů. Během cesty Benny Deanovi řekne, že si není jistý, jestli toto kolem něj, je skutečné. Dean ho ihned ujišťuje, že ano.

Oba se dostanou do honosného domu. Benny pak na stole objeví fotku své lásky. Ta náhle sejde po schodech. Do místnosti přijdou další upíři a zbijí ho. Dean to vše pozoruje z úkrytu. Později se Dean potuluje po domě a snaží se Bennyho najít. Sam se mu snaží dovolat, ale brácha mu to položí.
Sam si opět prohlíží údaje Amélie.

Sam se dá s Amélií do řeči. Po kratším rozhovoru nakonec odejde.

Dean na Sammyho vyjede, proč mu volal. Když pak bráchovi řekne, že je v upířím hnízdě, Sam mu vynadá. Dean se ale brání tím, že tam není sám.

Andrea pošle jednoho z poskoků pro Starce. Když ostatní upíři z místnosti odejdou, začne se s Bennym líbat. Úplně se změní její chování. Benny se jí omluví, protože to, co se stalo, je jeho chyba. Když se jí zeptá, proč zůstala se Starcem, odpoví mu, že přeci ví, jaký je začátek. Když jí někdo dá napít, nemůže od něj jen tak lehce odejít. Benny ji dá zapravdu. Žena mu pak dá nůž. Řekne mu, že ona, ani nikdo jiný, ho nemůže zabít. Ale on se vrátil ze záhrobí a to je jediný důkaz, že Stařec si na boha jen hraje. Ví, že se Bennyho bojí. Pak mu ještě dá klíče k poutům.


Sam mezitím na Deana pořád křičí. Ten se mu ale snaží říct, aby toho nechal, a pošle mu svou pozici. Dean pak využije toho, že na něj Sam ještě pořád vyjíždí a nastraží mobil tak, aby ho jeden z upírů našel. Toho se mu pak podaří zabít. Naneštěstí se mu ale rozbije mobil. Když se Dean snaží schovat tělo, uvidí ho další z upírů.

Benny přijde ke svému stvořiteli. Ten chce vědět, jak je možné, že je opět naživu. Mladík mu také řekne, že litoval toho, že ho nechal zabít. Když se ho Benny zeptá, proč proměnil Andreu, muž mu odpoví, že chtěl někoho, kdo mu ho bude pořád připomínat. Další upíři najdou těla svých druhů, ale i ty se podaří Deanovi vyřídit.


Benny během cesty Deanovi říká, že přežívá pouze na krevních transfúzích. Hovor se ale stočí na to, že kvůli Cassovi je monstra dostanou. Cass najednou ucítí přítomnost Leviathanů. Řekne dvojici, aby rychle utekli.

Sam ukradne auto a vydá se za Deanem.

Samovi vběhne pes do bytu, kde bydlí jeho „naštvaná sousedka“ Amelia. Zeptá se jí, jestli si opravdu myslí, že je děsivý. Sammy si pak před ženu sedne a řekne jí, že si je jistý, že neví, kam směřuje. Amelia mu odpoví, že ne. Sam také pozná, že nikoho nemá. Žena mu odpoví, že někoho měla, ale už je to pryč.Sam se opět nemůže dovolat Deanovi.

Bennymu se podaří dostat se z pout a zabije jednoho z upírů. Pak se obrátí na svého stvořitele. Chvíli spolu mluví, ale Benny pak mladíka hodí na skříň. Řekne mu, že mu ukáže zcela nový svět. Pak jej zabije.


Andree řekne, že je konec. Ta ale nechce z domu odejít. Řekne mu, že se můžou plavit po mořích společně. Benny jí ale řekne, že to, co miloval, je už dávno pryč. Když na něj dívka vycení zuby, objeví se za ní Dean a zabije ji.Poté se společně vydají z ostrova. Předtím, než pustí loď na moře, se Benny Deana zeptá, proč ho oživil. Mohl odsát jeho duši do jakéhokoli kanálu, ale neudělal to.

Během honičky trojici napadnou Leviathani. Benny nakonec zachrání Casse a tak může trojice pokračovat v útěku.Sam již u mola na Deana čeká. Také se tak seznámí s Bennym. Když si podají ruku, Sam pozná, že Benny je upír, ale když chce vytáhnout nůž a zaútočit, Dean jen nesouhlasně zavrtí hlavou. Benny pak řekne, že si bráchové asi budou muset něco vyjasnit. Když odejde, Sammy se s vztekem podívá na Deana.


Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz