SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK
Vysílání
Čtvrtek 20:00
N/A
Anketa

Popis epizody 806

Southern Comfort

Kearney, Missouri

Muž zpravuje auto. Když k němu přijde žena, muž se jí zeptá, jestli by mu mohla podat pivo. Žena na něj rozčileně zařve, že si o něj může říct nějaké jiné. Poté podkopne podpěru, která auto drží a muž se tak ocitne v pasti. Žena – Marry nasedne do auta, pod kterým muž leží a manžela doslova rozmačká.
Sam je na Deana stále naštvaný, že se spřáhl s upírem. Dean opět Sammymu vyčte, že on si na rok vypnul mobil. Pak řekne, jestli Bennyho nějaký lovec oddělá, když napadne člověka, ať se tak stane. Sam se ho ale zeptá, jestli tím lovcem bude on. Na to mu Dean neodpoví.Bráchové přijedou na místo činu. Dean Sammymu řekne, že žena nasedla do auta a utrhal svému muži polovinu hlavy. Teď ale tvrdí, že si nic nepamatuje. Když oba vystoupí z auta a chtějí si prohlédnout místo činu, přiběhne k nim místní policista. Když mu ukážou odznaky, řekne jim, že je to trochu divné – nejdřív přijel texaský ranger, pak oni. Když se Dean se Samem podívají k domu, uvidí tam svého starého známého – Gartha. Během rozhovoru Garthovi zazvoní jeden z několika mobilů. Volajícímu poradí, jak zneškodnit nemrtvého. Když hovor položí, Sam se ho zeptá, jestli je nový Bobby. Garth mu odpoví, že ona. Dean je stále v šoku, že je to zrovna Garth, který rozdává rady ostatním. Muž pak dvojici představí muže – Scotta Lewa, syna oběti. Nic užitečného se ale od muže nedozví. Sam na místě nenajde žádné stopy EMF, ani síru. Vypadá to, že nejde o „jejich případ“. Garth ale na zemi najde podivný zelený sliz. Když ho ochutná, řekne, že je určitě o ektoplasmu. Najednou Garthovi opět zazvoní mobil. Když domluví, řekne bráchům, že to byl patolog. Měl mu zavolat, pokud by objevil něco neobvyklého. Oběť měla na hrudi vyřezané slovo „Alcott“. Jako nástroj prý koroner odhadl nehty útočnice.

Trojice si jde do nemocnice promluvit se ženou. Ta jim řekne, že si pamatuje pouhé útržky. Vzpomíná si, že cítila nekontrolovatelnou zlost, jako by to ani nebyla ona. Když to skončilo, všechen ten vztek z ní náhle vyprchal. Garth se pak zeptá, jestli neví, co by mohlo znamenat slovo Alcott. Žena trochu znervózní, ale pak se zeptá, co má ona s tímhle vším společného. Pak jim řekne, že to byla jedna dívka, kterou vzal její manžel na střední škole jako doprovod na ples, místo ní. Sam se pak zeptá, jestli je paní Alcott stále naživu. Žena jim odpoví, že pokud se neplete, tak ano.


Trojice si později zajde a jídlo. Garth se pak začne Deana vyptávat, kde byl celý rok. Nakonec mu řekne, že byl v Očistci. Rozhovor se pak stočí na Gartha. Ten bráchům řekne, že chodil na vysokou a na zubařskou školu. Tak se také setkal se svým prvním případem – vílou Zubničkou, kterou se mu nakonec podařilo zabít.

Scott vejde do obchodu, aby koupil pro svou matku květiny. Když vejde dovnitř, vidíme, že mu z ucha teče podivná nazelenalá tekutina – stejná, jakou našel Garth na místě činu. V obchodě k němu přiběhne mladík – Jeff. Řekne mu, že mu je líto, co se stalo jeho rodičům. Poví mu, že kdyby pro něj mohl něco udělat, ať jen řekne. Scott pak Jeffovi chrstne do obličeje horkou kávu, a když se muž skácí na zem, Scott vezme lopatu a Jeffa zabije. Když se pak podívá do zrcadla, uvidím místo sebe děsivou mrtvolu.Když bráchové přijdou na místo činu, uvidí na mrazáku nápis „Sussex“. Gard zjistí, že Scott si pamatuje pouze obrovský vztek, nic jiného. V hovoru je vyruší policista, který jim řekne, že je připravený kamerový záznam, ale je s ním něco v nepořádku. Na záznamu je vada, takže Scottymu není vůbec vidět do obličeje. Trojice se pak rozhodne, že Sammy zajde za nyní již Sarou Brownovou. Dan s Garthem zkusí najít více informací o Sussexu.


Sammy zajede za Sarou. Dozví se to, co již věděl – že jí oběť vzala na ples. Myslela si, že spolu zůstanou, ale asi jim to nebylo souzeno. S Marry se od té doby viděla jen několikrát – na piknicích a podobně. Svého manžela Chestera si velice dobře hlídala.

Sam vzpomíná, jak strávil první noc s Amelií. Žena mu řekne, že její manžel zahynul v Afghánistánu.

Dean je na Gartha naštvaný, protože se chová jako Bobby. Když se ho Garth zeptá, jestli je naštvaný kvůli tomu, co se děje mezi ním a Samem, Dean mu řekne, že to není jeho věc. Dean pak na Gartha opět vyjede kvůli tomu, jak se chová. To se Gartha velice dotkne a Deanovi řekne, že Bobby tady byl pro všechny, nejen pro něho a Sama. Dean mu po chvíli mlčení řekne, aby zkusil něco najít v knize po Bobbym. Samotnému se mu podaří najít informaci o Sussexu – byl to byznys, který před rokem zkrachoval. Jeho zakladatelem byl Jeff, kterého Scott zabil. Deanovi zavolá Sam s tím, že žena je čistá. Hovor bratrů ale přeruší Garth, který řekne, že Bobby to vše popsal v knize – zelený sliz znamená přízrak. Je to duch pomsty. Posedne člověka a najde v něm zrady, které cítí a přinutí jej pak podle nich jednat. Tento přízrak je spojený se znesvěceným hrobem – což se v okolí stalo před třemi dny.
Večer trojice přijede na hřbitov, aby si prohlédli místo, které bylo cílem vandalismu. Když vejdou do hrobky, nikde nic porušeného nenajdou. Kolem prý bylo jen několik plechovek od piva a rakev byla otevřená. Sam na místě najde provázek, ale Dean mu řekne, ať mu jde pomoct s odsunutím víka rakve. Když jej trojice odsune, uvidí v něm mrtvolu s plnou výzbrojí. Dean pak posolené kosti nebožtíka spálí.
Starší policista hodí svému kolegovi Dougovi na stůl složku s tím, jestli by to pro něj mohl sepsat. Muž z toho není nadšený, ale nic mu neřekne. Z cely na něj zavolá Scott, že potřebuje pomoc – potřebuje svůj inhalátor. Když ho policista vezme do ruky, na chvíli strne a poté mu začne z ucha vytékat zelený sliz. Policista pak vezme brokovnici a šerifa zastřelí.


Trojice na místě opět objeví sliz. Baví se o tom, že někdo z mladistvých, kteří znesvětili hrob, z něj něco musel vzít, k čemu se duch následně připoutal. Pak jdou vyslechnout útočníka. Ten jim řekne, že si pamatuje, že ho Karl spoutal. Vzal si jeho zbraň a odešel. Řekl, že jde do nemocnice. Dean pak řekne, že za ním zajede on.

Karl si vezme brokovnici, a vystoupí z auta. Když se podívá do zpětného zrcátka, uvidí svůj pravý obraz – mrtvolu vojáka. Sam s Garthem jdou najít nějaké informace o padlém vojákovi, který stojí za vraždami.


Sam se po probuzení baví s Amelií o tom, že by měl zapomnět vše, co mu minulou noc o Donovi řekla. Nechce, aby jí litoval stejně, jako to dělají ostatní.


Dean si před nemocnicí všimne policejního auta.

Sam s Garthem vejdou do knihovny. Tam jim žena dá knihu, která by jim mohla pomoci identifikovat mrtvolu.Karl přijde od nemocnice a namíří na jednoho z doktorů. Začne mu vyčítat, že ho při jedné hře v baseballu odvolal ze hry. Když pak zmáčkne spoušť, nic nevystřelí. Za ním se poté objeví Dean a pokusí se jej srazit k zemi. S mužem to ale téměř nehne. Jednou ranou pak naopak on pošle Deana k zemi.

V knihovně žena dvojici vykládá, že desátník Collins z Unie zastřelil svého bratra Vance, který bojoval za Konfederaci. Podle legendy slíbil Vance svému bratrovi na smrtelné posteli pomstu. O rok později desátník vykopal mrtvolu svého bratra z místa, kdo ho pochovali a přivezl jej domů.

Karl pak Deanovi řekne, že se přízraku líbí.


Žena v knihovně vypráví, že většina z vojáků byli chudí farmáři a tak jim rodina uvázala na provázek penny. Bylo to pro štěstí a také, pokud by se někdy ztratili, mohli minci využít k tomu, aby si koupili jídlo nebo pití.

Karl pak vrazí penny Deanovi do ruky.

Sam Deanovi zavolá a řekne mu, že v hrobce byl provázek, na kterém byla penny – to je věc, kterou hledají.

Když pak Sam s Garthem přijdou do hotelu, Dean na ně již čeká. Z ucha mu vytéká sliz. Když si toho Sam všimne, Dean vstane, natáhne zbraň a namíří na Sama. Řekne mu, že ho měl hledat, když byl v Očistci.Před třemi dny

Mladící popíjejí u otevřeného hrobu vojáka – jeden z nich si vezme jeho minci. Později s ní zaplatí v obchodě, odkud se dostane k ženě, která zabila svého manžela. Postupně se jí dotknout všichni, které přízrak posedl.

Nyní

Dean na Sama vyjede, že ho vždycky vinil za to, že ho do všeho zatáhl. Pak začne vyjmenovávat, co Sammy udělal špatně – pil démonskou krev, spolčil se s Ruby, neřekl mu, že přišel o duši, neřekl mu o Samuelovi. Dean mu pak řekne, že je možná pravda, že mu lhal, ale nikdy ho nezradil. Nikdy ho nenechal zemřít. Sam využije okamžiku a začne se s bratrem prát. Když ho Dean odchodí, postaví se mu do cesty Garth. Řekne, že jeho nezastřelí, protože vztek, který v sobě má, není vůči němu. Sam se do hovoru vloží s tím, že se spolčil s Bennym. Dean mu řekne, že pro něj byl za ten rok víc bratr, než on kdy byl. Cass se na něj vykašlal, stejně jako Sam. Jediný, kdo mu zbyl, byl Benny. Garth pak Deana praští a vyrazí mu minci z ruky. Když jí pak ze země sebere, nic se mu nestane.


Když se večer Dean Gartha zeptá, jak to, že ho přízrak neovlivnil, mladík mu vysvětlí, že v sobě nemá žádnou potlačovanou zlobu. Zbavil se jí díky svému učitelovi jógy. Pak mu také řekne, aby se přestal chovat jako idiot. Sam je jediné, co mu zbylo poté, co Bobby zemřel. Před odjezdem mu Dean vrátí Bobbyho čepici. Poté odjede.Sam zaklepe na dveře motelu. Když mu Amelia otevře, řekne jí, že jí nelituje. Poví ji, že ztratil svého bratra. Žena ho pak pozve dál. Zeptá se ho, jestli se chce pobavit o Deanovi. Když řekne, že ano, Sammy se jí na oplátku zeptá, jestli ona chce mluvit o Donovi.

Na parkovišti pak Sammy Deanovi řekne, že dívka, kvůli které všechno opustil, se jmenuje Amelia Richardson. Měli spolu byt v Kermitu, v Texasu. Sam pak Deanovi vyčte, že ani nepotřeboval tu penny, aby mu řekl všechny ty věci. Je pravda, že ho po zmizení nehledal. Dean ale měl tajemství. Měl Bennyho. Pak mu Sam řekne, že je na čase, aby se pohnul dál. Ještě předtím, než nasedne do auta, oznámí, že je možné, že bude tím lovcem, který nakonec zabije Bennyho.Popis zpracoval: Sammy
Popis upravil: Pěna

Komentáře k této epizodě

(Zadejte, pokud chcete tuto diskusi sledovat mailem)

Stav překladu AMW.cz
(Supernatural S15E00):
Příští epizoda SERIÁL SKONČIL
Partneři 4news.cz